Smutny dzień dla serialowych aktorek. Streep walczy o Emmy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Smutny+dzie%C5%84+dla+serialowych+aktorek.+Streep+walczy+o+Emmy-126739
Z Hollywood nadeszła smutna wiadomość dla aktorek z seriali dramatycznych. Wydaje się, że właśnie rozwiały się ich nadzieje na zdobycie statuetki Emmy. Oto bowiem do obsady drugiego sezonu "Wielkich kłamstewek" dołączyła Meryl Streep.

GettyImages-615864296.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Informacja została ogłoszona zaledwie dwa dni po tym, jak aktorka zdobyła swoją 21. nominację do Oscarów. Streep do tej pory była czterokrotnie nominowana do nagród Emmy i tylko raz (za rolę w filmie telewizyjnym "Po pierwsze nie szkodzić") nie dostała statuetki (przegrała wtedy z Alfre Woodard). Trzeba zaś pamiętać, że obsada pierwszego sezonu "Wielkich kłamstewek" zdobyła ponad 10 nagród, w tym Emmy, Złote Globy i wyróżnienia przyznawane przez Gildię Aktorów.

Streep wcieli się w postać Mary Louise Wright, czyli matki Perry'ego (Alexander Skarsgård). Zaniepokojona losem wnucząt przybywa do Monterey, by zbadać sprawę na miejscu.

Drugi sezon ma się składać z siedmiu odcinków. Większość oryginalnej obsady pojawi się ponownie. Za fabułę odpowiada oczywiście twórca serialu David E. Kelley, który oprze ją na biografii Liane Moriarty, autorki literackiego pierwowzoru pierwszego sezonu "Wielkich kłamstewek".