Tahar Rahim w filmie o Napoleonie. Za kamerą Ridley Scott

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tahar+Rahim+w+filmie+o+Napoleonie.+Za+kamer%C4%85+Ridley+Scott-145552
Tahar Rahim w filmie o Napoleonie. Za kamerą Ridley Scott
źródło: Getty Images
autor: Dominique Charriau
Tahar Rahim ("Mauretańczyk", "Wąż") zagra u boku Joaquina Phoeniksa i Vanessy Kirby w widowisku historycznym "Napoleon". Za kamerą stanie reżyser "Gladiatora" i "Królestwa niebieskiego" Ridley Scott.

"Napoleon": biografia francuskiego cesarza"Napoleon" (znany dotąd pod tytułem "Kitbag")  ma być wnikliwym spojrzeniem na historię Napoleona Bonapartego (Phoenix) oraz jego skomplikowaną relację z Józefiną Bonaparte (Kirby). Scott planuje pokazać bohatera jako genialnego stratega o nieustającej ambicji. Na ekranie możemy się więc spodziewać wielu widowiskowych scen batalistycznych.

W rozmowie z serwisem Deadline reżyser stwierdził: Napoleon to człowiek, który zawsze mnie fascynował. Pojawił się znikąd, by wszystkim rządzić! Jednocześnie cały czas prowadził miłosną wojnę ze swoją wiarołomną żoną Józefiną. Ruszył na podbój świata, aby zdobyć jej miłość. Kiedy mu się to nie udało, podbił świat, aby zniszczyć Józefinę i przy okazji także siebie.

Rahim wcieli się w  Paula Barrasa - francuskiego polityka będącego jedną z głównych postaci Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Był on kochankiem Józefiny, który poznał ją z Napoleonem.  

Autorem scenariusza "Napoleona" jest David Scarpa ("Wszystkie pieniądze świata"). Za zdjęcia odpowiada etatowy współpracownik Ridleya Scotta, Dariusz Wolski. Realizację finansuje Apple.

Przypomnijmy, że Rahim i Phoenix mieli już okazję pracować ze sobą na planie biblijnego widowiska "Maria Magdalena" z 2018 roku. Pierwszy wcielił się w Judasza, drugi - w Jezusa Chrystusa.

Zwiastun filmu "Maria Magdalena"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones