Telewizyjny przewodnik po wielkanocnych hitach

  • Filmweb
  • Filmy, Telewizja
Przed nami Wielkanoc. I jak co roku stacje telewizyjne kusić będą swoimi propozycjami filmowymi. W natłoku tytułów łatwo może umknąć coś naprawdę ciekawego. Dlatego też postanowiliśmy przejrzeć świąteczne programy i wybrać dla Was 10 najciekawszych filmów. Każdy ma szansę z nami znaleźć w telewizji coś dla siebie.

NIEDZIELA
31.03.2013

"Wesele"
TVP 2 / niedziela, 03:15
Jeden z najlepszych filmów Wojciecha Smarzowskiego. W trakcie tytułowej imprezy leją się zarówno gorzała i krew, brudny pieniądz krąży z rąk do rąk, bigos jest zepsuty, a do tańca przygrywa Tymon z Tranzystorami. Znakomici aktorzy, koszarowy humor i gorzkie jak piołun przesłanie.

wesele.jpg
"Niekończąca się opowieść"
TV4 / niedziela, 11:50
Dzieło pokoleniowe. Jeśli dorastaliście w Polsce na przełomie lat 80. i 90., musieliście trzymać kciuki za wojownika Atreyu, wzruszać się losami małej Cesarzowej i marzyć o locie na grzbiecie smoka Falkora. Nie ma również mowy o tym, byście nigdy nie słyszeli nagranego na potrzeby filmu megahitu Limahla. Sprawdziliśmy: niemiecka baśń broni się do dzisiaj.

1246216768_Niekonczaca sie opowiesc.jpg"Zaczarowana"
TVP2 / niedziela, 12:00
Co by się stało, gdyby bohaterowie baśni Disneya trafili do naszego świata? Jeśli pytanie to nie dawało Wam spać po nocach, to mamy dobrą wiadomość: w te święta znajdziecie na nie odpowiedź. A wszystko to dzięki plejadzie gwiazd w uroczej, pomysłowej, zabawnej i chwilami wzruszającej opowieści od specjalisty do spraw baśni, Kevina Limy.

7181825.3.jpg


"Toy Story 2"

TV Puls / niedziela, 17:15 / poniedziałek, 10:00
"Toy Story" to jedna z najlepszych filmowych trylogii w historii. Co więcej każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Wybierając "dwójkę" nie można się zatem pomylić. Ekipa Pixara nie bawi się w nachalne puszczanie oka do dorosłych. Zamiast tego oferuje wartką akcję i świetnie napisanych bohaterów, przykuwając do ekranu zarówno dzieci, jak i rodziców. Tym razem zabawki Andy'ego ruszają na pomoc kowbojowi Chudemu, który przypadkowo trafia na wyprzedaż i zostaje porwany przez chciwego kolekcjonera.

Toy_Story_2.jpg


"Ostatni Mohikanin"
TV4 / niedziela, 17:40
Epicka opowieść o końcu świata, w którym honor i wolność warte są walki na śmierć i życie. Monumentalna przypowieść odkrywająca początki amerykańskiej państwowości i wspaniała rola Daniela Day-Lewisa, którą zapamiętało całe pokolenie. Warto też zwrócić uwagę na fantastyczną ścieżkę muzyczną.

2e3474cb4e670e681aa0316e6126a4a3.jpg


"Kill Bill 2"
TV 4 / niedziela, 22:30 / poniedziałek, 22:20
Pierwsza część "Kill Billa" była hołdem dla japońskich filmów o yakuzie i samurajach. Tutaj natomiast Quentin Tarantino kłania się chińskiemu kinu kopanemu i spaghetti westernom. Czarna Mamba (Uma Thurman) kontynuuje swoją zemstę, a stawka rośnie, gdy na jej drodze stają coraz bardziej niebezpieczni przeciwnicy – w tym tytułowy Bill (David Carradine). Frajda, z jaką Tarantino bawi się kinem, udziela się i widzowi.

front-cover1.jpg"Kickboxer"
Polsat / niedziela, 23:00
Zawsze jest dobry czas na przypomnienie sobie jednej z najgorętszych pozycji czasów, gdy zamiast serwisów VOD były tylko wypożyczalnie kaset wideo. To dzięki temu filmowi każdy 7-latek chciał być jak Jean-Claude Van Damme: spocony, umięśniony i wyposażony w zabójczy kwartet pięści i stóp. Żeby pomścić sparaliżowanego brata, Van Damme musi przejść morderczy trening pod okiem tajskiego pana Miyagi. A w wolnych chwilach popisuje się talentem... tancerza.

6947238.3.jpgPONIEDZIAŁEK1.04.2013

TVN / poniedziałek, 10:00
Wyśmienici komicy Eddie Murphy i Dan Aykroyd łączą siły w hollywoodzkim odczytaniu klasycznej baśni o księciu i żebraku. W wyniku zakładu bogatych starców młody dyrektor korporacji traci cały majątek, a jego miejsce zajmuje uliczny rzezimieszek. Gdy bohaterowie odkrywają, że padli ofiarą intrygi, postanawiają wspólnie zemścić się na tetrykach.

plakatglowny_de2f3909825f751.jpg
"Maska"
TVN / poniedziałek, 16:55
To ten film, do spółki z "Ace'em Venturą: Psim detektywem", wystrzelił Jima Carreya na gwiazdorski firmament. Ironia "Maski" polega na tym, że twarz Carreya i bez zielonych efektów specjalnych ma właściwości gumopodobne. Ale podział na szaloną, kreskówkową Maskę i fajtłapowatego nudziarza Stanleya Ipkissa doskonale pokazuje, że Carrey to nie tylko pierwszoklasowy komik, ale i dobry aktor dramatyczny. Na dokładkę: Cameron Diaz w swojej pierwszej kinowej roli.

500x720-k_xrneqsh.jpg"[Rec]"
TV Puls / poniedziałek, 23:45
Jedno ze szczytowych osiągnięć hiszpańskiego horroru przeżywającego w ostatnich latach renesans popularności. Twórcy udowodnili, że prostymi środkami i dobrze opracowanym pomysłem można porządnie nastraszyć widzów. Nic dziwnego, że film doczekał się paru kontynuacji i remake'ów. Przyjacielska rada: nie oglądajcie go po ciemku!

220px-Rec_poster.jpg

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię