Warrenowie mają konkurencję. Russell Crowe w horrorze inspirowanym prawdziwym egzorcystą

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Warrenowie+maj%C4%85+konkurencj%C4%99.+Russell+Crowe+w+horrorze+inspirowanym+prawdziwym+egzorcyst%C4%85-146937
Warrenowie mają konkurencję. Russell Crowe w horrorze inspirowanym prawdziwym egzorcystą
źródło: Getty Images
autor: Michael Loccisano
Russell Crowe po wycieczce do uniwersum Marvela (za chwilę zobaczymy go w widowisku "Thor: Miłość i grom") wraca na Ziemię. Został bowiem gwiazdą horroru "The Pope's Exorcist".

Russell Crowe - co wiemy o nowym filmie z jego udziałem?Projekt jest w przygotowaniu od prawie dekady. Inspiracją dla niego będzie działalność zmarłego w 2016 roku ojca Gabriele Amortha. Był to ksiądz, który w czasie swojej posługi dokonał ponad 100 tysięcy egzorcyzmów. Część z nich opisał w książkach, jak choćby w wydanych w Polsce "Tajemnicach egzorcysty".


Projekt powstanie dla Screen Gems. Za kamerą stanie Julius Avery, który ma na swoim koncie takie filmy jak: "Operacja Overlord" i "Son of a Gun: Młoda krew". Autorami najnowszej wersji scenariusz są Evan Spiliotopoulos ("Sanktuarium", "Snake Eyes: Geneza G.I.Joe") i Chuck MacLean ("Miasto na wzgórzu").

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Zdjęcia rozpoczną się we wrześniu w Irlandii.

Russell Crowe - plany filmowe na najbliższe lataRussell Crowe jest obecnie bardzo zapracowanym człowiekiem. Oprócz widowiska "Thor: Miłość i grom" na premierę czekają nakręcone z jego udziałem: biografia XIX-wiecznego boksera "Prizefighter: The Life of Jem Belcher", dramat o wojnie w Wietnamie "The Greatest Beer Run Ever", thriller o aktorze popadającym w szaleństwo na planie horroru "The Georgetown Project" oraz "Poker Face" o miliarderze, który zaprasza swoich przyjaciół z dzieciństwa na partyjkę pokera.

Obecnie trwają zdjęcia do komiksowego widowiska "Kraven the Hunter", w którym Crowe ma się pojawić. Zapowiedziano również, że wystąpi w: "Rothko" (historii córki znanego malarza prowadzącej sądową batalię o uratowanie artystycznego dziedzictwa ojca), "Land of Bad" (akcyjniaku o desperackiej misji ratowania członków jednostki specjalnej pozostawionej na terenie wroga bez broni) oraz "American Son" (remake'u słynnego francuskiego filmu "Prorok").

Zwiastun filmu "Thor: Miłość i grom"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones