Wiemy, kto zagra Joela i Ellie w ekranizacji "The Last of Us"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kto+zagra+Joela+i+Ellie+w+ekranizacji+%22The+Last+of+Us%22-141252
Wiemy, kto zagra Joela i Ellie w ekranizacji "The Last of Us"!
Pedro Pascal ("The Mandalorian") i Bella Ramsey ("Gra o tron") zagrają główne role w przygotowywanej przez HBO serialowej adaptacji gry "The Last of Us". 

GettyImages-1187548813.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth

GettyImages-1065195166.jpg Getty Images © David M. Benett


Akcja oryginału rozgrywa się w Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - cyniczny przemytnik Joel (Pascal) oraz nastoletnia Ellie (Ramsey)  - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami.

Showrunnerem serialu jest Craig Mazin, który w 2019 roku odniósł wielki sukces za sprawą "Czarnobyla". Z ekipą ściśle współpracuje Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gry. Dwukrotny laureat Oscara (za "Babel" i "Tajemnicę Brokeback Mountain") Gustavo Santaolalla napisze muzykę. To właśnie argentyńskiemu kompozytorowi zawdzięczamy fenomenalny soundtrack oryginału.   

Wydane w 2013 roku przez studio Naughty Dog "The Last of Us" uważane jest za jedną z lepszych gier wszech czasów. Dzieło Druckmanna sprzedało się w ponad 20-milionowym nakładzie. W ubiegłym roku do sklepów trafił sequel.