Willem Dafoe wsiądzie do pociągu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Willem+Dafoe+wsi%C4%85dzie+do+poci%C4%85gu-121105
Willem Dafoe, którego wkrótce zobaczymy w "Lidze Sprawiedliwości", dołączył do obsady "Morderstwa w Orient Expressie". W projekt są już zaangażowane takie gwiazdy jak: Kenneth Branagh, Johnny Depp, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Penelope Cruz, Judi Dench i Michael Peña.

GettyImages-457832692.jpg Getty Images © Ernesto Ruscio


Projekt ma być remakiem filmu Sidneya Lumeta z 1974 roku, który z kolei był ekranizacją powieści Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie".  

Detektyw Hercules Poirot wraca z Azji, gdzie właśnie rozwiązał pewną zawiłą sprawę kryminalną. Podczas podróży słynnym pociągiem do Poirota zwraca się pewien mało sympatyczny amerykański milioner, Samuel Ratchett. Twierdzi on, że od pewnego czasu dostaje dziwne listy z pogróżkami i prosi Belga o wykrycie ich autora. Mimo propozycji wysokiego honorarium, Poirot odmawia, zrażony gburowatością klienta. Następnego dnia w pociągu dochodzi do zabójstwa.

Dafoe wcieli się w postać detektywa Gerharda Hardmana. W roli Herculesa Poirota zobaczymy Branagha, który jest również reżyserem całości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones