Wszystko, co chcecie wiedzieć o animacjach Pixara i Disneya

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wszystko%2C+co+chcecie+wiedzie%C4%87+o+animacjach+Pixara+i+Disneya-112968
Piątek minął fanom kina pod znakiem produkcji Disneya i Pixara. A wszystko to za sprawą D23 Expo 2015. To właśnie tam studio Dinseya pochwaliło się swoimi filmami, które trafią do kin w ciągu najbliższych kilku lat. Poniżej znajdziecie podsumowanie wydarzenia.

Zaczynany od "Toy Story 4".

Jego reżyser, John Lasseter, ujawnił, że czwarta część będzie komedią romantyczną. "Toy Story 4" opowie o miłości pomiędzy Woodym a Bo Peep. Ponieważ jednak ukochana Woody'ego zniknęła (zgubiła się lub została sprzedana), ten musi najpierw ją odnaleźć. W zadaniu pomoże mu Buzz. Wspólnie przeżyją wiele niesamowitych przygód i poznają nowe zabawki. Niestety twórcy na razie nie chcą ogłaszać, kim będą nowi bohaterowie.

Poznaliśmy też nowe szczegóły "Gdzie jest Dory?".


Animacja opowie o próbie odnalezienia przez zapominalską Dory jej rodziny. Wszystko zacznie się od wydarzenia, które sprawi, że Dory coś sobie przypomni. Nie pamięta co, ale wie, że było to na tyle ważne, że nawet następnego dnia będzie niespokojna. Nemo jest przekonany, że Dory musi odnaleźć swoją rodzinę. Chce, żeby poprowadził ich Marlin. Ten jednak odmawia i zamiast tego zaprowadzi ich do eksperta od mórz i oceanów – Hanka, który jest ośmiornicą mieszkającą w Monterey Marine Life Institute.

Hankowi głosu użyczy Ed O'Neill. Ośmiornica wygląda tak:


Nemo będzie miał nowy głos. Podłoży go Hayden Rolence. Nowymi członkami w obsadzie są również Ty Burrell i Kaitlin Olson. Podłożą oni głosy innym mieszkańcom Monterey Marine Life Institute. Burrell będzie bieługą imieniem Bailey, a Olson rekinem o złotym sercu imieniem Destiny.

Nowym tytułem ogłoszonym na D23 był "Gigantic". Będzie to animacja opowiadająca o Jasiu i magicznej fasoli. Nathan Greno ("Zaplątani") obraz wyreżyseruje, a Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez ("Kraina lodu") przygotują piosenki. Premiera planowana jest na rok 2018. I wytwórnia zaprezentowała pierwszą grafikę z filmu:


"Gigantic" nie będzie wierną adaptacją bajki o Jasiu. Akcja filmu osadzona zostanie w Hiszpanii w okresie wielkich odkryć geograficznych. Po zasadzeniu magicznej fasoli trafia do świata Gigantów. Tam poznaje 11-letnią, 18-metrową dziewczynkę Inmę, która początkowo bierze Jasia za zabawkę. Wkrótce jednak zmieni swoje nastawienie i wspólnie wyruszą na wyprawę, która celem jest odnalezienie domu Irmy.

Pixar ujawnił również tytuł animacji inspirowanej meksykańskimi obchodami Dnia Zmarłych. Obraz od teraz nosi tytuł "Coco" i trafi do kin w 2017 lub 2018 roku. Bohaterem animacji jest 12-letni Miguel. Kiedy zapali świeczkę w Dniu Zmarłych, rozpocznie serię wydarzeń, które związek mają z tajemnicą sprzed 100 lat. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono.

Reżyserem "Coco" jest Lee Unkrich, który na Twitterze zaprezentował również plakat animacji.


Na zaprezentowanej przez niego grafice jest również plakat "Iniemamocnych 2". Jego większą wersję znajdziecie poniżej.


Pixar zaprezentował również trójkę T-Reksów z animacji "Dobry dinozaur":


Oraz grafiki z krótkometrażówki "Riley's First Date?", którego bohaterką jest postać znana z tegorocznego "W głowie się nie mieści":


Disney ogłosił również, że Dwayne Johnson podłoży głos jednemu z bohaterów animacji "Moana". Będzie on półbogiem o imieniu Maui. Pomoże on głównej nastoletniej bohaterce ukończyć wyprawę, na którą ta wyruszy po śmierci babci. Animacja trafi do kin w listopadzie przyszłego roku.

Z kolei Shakira dołączyła do obsady "Zwierzogrodu". Na D23 zaprezentowano klip z piosenką wykonywaną przez artystkę. Nam pozostaje jedynie grafika z bohaterką, którą Shakira gra:


Ale D23 to nie tylko animacje. Disney zaprezentował dwa nowe plakat do filmu "Alice Through the Looking Glass". Wy znajdziecie je poniżej: