Zapomnijcie o "Obcym 5"

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zapomnijcie+o+%22Obcym+5%22-114221
20th Century Fox może chcieć pracować z twórcą "Dystryktu 9". Włodarze studia mogą być pod wrażeniem jego szkiców koncepcyjnych do piątego "Obcego". Ale to w Ridleya Scotta wierzą bardziej. Dlatego też wszelkie prace nad "Obcym 5" zostały wstrzymane do odwołania.


Neill Blomkamp sam poinformował o wszystkim świat wysyłając tego oto tweeta:
"Obcy 5" został odsunięty na bok na rzecz "Alien: Paradise Lost", czyli prequela  "Obcego – 8. pasażera Nostromo", który wyreżyseruje Ridley Scott. Co interesujące, piąta część przygód Ripley w ogóle zaczęła być rozważana, kiedy okazało się, że pomysły na kontynuację "Prometeusza" prowadziły donikąd.

Pierwotnie "Prometheus 2" miał być kontynuacją przygód Elizabeth Shaw granej przez Noomi Rapace. Miała ona odkrywać kolejne tajemnice Prometeusza. Scott jednak ostatecznie odrzucił te plany i zamiast tego postanowił, że sequel "Prometeusza" będzie de facto prequelem pierwszego "Obcego". Stąd też zmiana tytułu na "Alien: Paradise Lost".

"Obcy 5" z kolei miał być kolejną odsłoną przygód Ripley. Blomkamp zamierzał fabułę poprowadzić tak, by łączyła się bezpośrednio z wydarzeniami pierwszej i drugiej części sagi. Niestety teraz projekt trafił w odstawkę. Blomkamp porzucił projekt, by zająć się innymi filmami i nie jest jasne, kiedy (jeśli w ogóle) do niego wróci. Bardzo prawdopodobne wydaje się, że los filmu zależeć będzie od boxoffice'owego sukcesu widowiska Scotta.
Udostępnij: