Johnny Depp

John Christopher Depp II

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/29/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":196493,"rate":8.798415210719975,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/29/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1403,"rate":9.064861012116893,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/29/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":617,"rate":9.356564019448946,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/29/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":532,"rate":8.142857142857142,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/29/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":166,"rate":8.957831325301205,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/29/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":58,"rate":8.03448275862069,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/29/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":47,"rate":7.872340425531915,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}}]
8,8
196 493 oceny gry aktorskiej
Ubiegał się o rolę Chrisa w filmie "Pluton", którą ostatecznie otrzymał Charlie Sheen. Zagrał za to drugoplanową rolę Lernera.
Miał zagrać w filmie "Divine Rapture", m.in. z Marlonem BrandoJohnem Hurt i Debrą Winger, jednakże przerwano zdjęcia po nakręceniu 24 minut materiału i do projektu już nie powrócono.
Chciał użyczyć głosu Żabie w animacji "Wpuszczony w kanał", jednak ostatecznie wybrano Jeana Reno.
Był kandydatem do roli Romeo Dolorosy w filmie "Perdita Durango". Angaż ostatecznie dostał Javier Bardem.
Starał się o rolę Henry'ego Soamesa w filmie "Miłość w Górach". Ostatecznie angaż otrzymał Michael Cole.
Odrzucił rolę Lucky'ego Luciano w filmie "Gangsterzy". Angaż otrzymał Christian Slater.
Ubiegał się o rolę Reinaldo Arenasa w " Zanim zapadnie noc", którą otrzymał Javier Bardem.
W 1993 roku był kandydatem do roli Arturo Bandiniego w filmie "Pytając o miłość", jednakże twórcy nie mogli zdobyć środków finansowych na zrealizowanie projektu. Ostatecznie film powstał w 2006 roku i wówczas angaż otrzymał Colin Farrell.
Był kandydatem do roli szeregowego Roberta Witta w filmie "Cienka czerwona linia". Angaż otrzymał jednak James Caviezel.
Brano go pod uwagę do roli Tommy'ego Hooka w filmie "Deskorolki". Angaż otrzymał Robert Rusler.
Był brany pod uwagę do roli Piekarza w filmie "Tajemnice lasu". Ostatecznie angaż otrzymał James Corden, a Depp wcielił się w postać Wilka.
Odrzucił proponowaną mu rolę Sama Wheata w filmie "Uwierz w ducha". Angaż ostatecznie przyjął Patrick Swayze.
Rozważano jego kandydaturę do roli Cliffa Secorda w filmie "Człowiek rakieta". Ostatecznie angaż otrzymał jednak Bill Campbell.
Był kandydatem do roli Detektywa Trupo w filmie "American Gangster". Ostatecznie angaż dostał Josh Brolin.
Musiał zrezygnować z roli Jacka Rafferty'ego w filmie "Sin City - Miasto grzechu" z powodu napiętego grafiku. Zastąpił go Benicio Del Toro.
Był kandydatem do roli Davida Corellego w filmie "Jade". Angaż otrzymał David Caruso.
Był brany pod uwagę do roli Jacka Dawsona w "Titanicu", którą otrzymał Leonardo DiCaprio.
Odrzucił rolę Willa Scarletta w filmie "Robin Hood: Książę złodziei". Angaż ostatecznie otrzymał Christian Slater.
Był brany pod uwagę do roli Grahama Nessa w filmie "Znaki", jednak angaż otrzymał Mel Gibson.
Ma poważną wadę wzroku. Od urodzenia nie widzi na lewe oko.
Miał zagrać tytułową rolę w filmie "Speed Racer", kiedy planowano nakręcić go w 1995 roku. Zrezygnował jednak wtedy z projektu, zaś sam film zrealizowano dopiero w 2008 roku, a główną rolę zagrał Emile Hirsch.
Był zainteresowany zagraniem głównej roli Paula Soamesa w filmie "Szanghaj". Ostatecznie jednak w projekcie wziął udział John Cusack.
Brano go pod uwagę do roli D'Artagnana w filmie "Trzej muszkieterowie". Ostatecznie angaż dostał Chris O'Donnell.
Był kandydatem do roli Maxa w filmie "Zakładnik". Angaż otrzymał Jamie Foxx.
Jest ojcem chrzestnym syna Heleny Bonham Carter i Tima Burtona - Billy'ego Ray'a Burtona.
Był brany pod uwagę do roli Chucka Barrisa w filmie "Niebezpieczny umysł", jednak ostatecznie zatrudniono Sama Rockwella.
Proponowano mu rolę Davida w filmie "Niemoralna propozycja", ale odrzucił ofertę. Ostatecznie przyjął ją Woody Harrelson.
Rozważano jego udział w filmie "Miłość w czasach zarazy" w roli Florentino Arizy, jednak reżyser Mike Newell odmówił pracy z gwiazdami Hollywood. Ostatecznie zatrudniono Javiera Bardema.
Gdy realizację filmu biograficznego "Aviator" planowali bracia Allen Hughes i Albert Hughes, chcieli oni, aby rolę Howarda Hughesa zagrał Depp. Ostatecznie jednak projekt został wyreżyserowany w 2004 roku przez Martina Scorsese, a w głównej roli wystąpił Leonardo DiCaprio.
Był kandydatem do roli Zaphoda Beeblebroxa w filmie "Autostopem przez galaktykę". Angaż otrzymał Sam Rockwell.
Reżyser Barry Levinson chciał, aby to Depp zagrał główną rolę popowego piosenkarza Bobby'ego Darina w filmie "Wielkie życie". Ostatecznie jednak zarówno za, jak i przed kamerą stanął Kevin Spacey.
Był jednym z kandydatów do tytułowej roli w biograficznym filmie "James Dean - buntownik?" we wczesnej fazie przygotowań do produkcji. Ostatecznie jednak w legendarnego aktora wcielił się James Franco.
Był kandydatem do roli tytułowej w filmie "Jerry Maguire". Angaż dostał Tom Cruise.
Był kandydatem do ról Jake'a Keseya i Oggiego w filmie "Widmo". Ostatecznie angaż otrzymali kolejno Charlie Sheen i Griffin O'Neal.
Odrzucił propozycję zagrania Zeke'a Hawkinsa w filmie "Sliver". Ostatecznie zaangażowany został William Baldwin.
Był rozważany do roli dr Williama "Billa" Harforda w filmie "Oczy szeroko zamknięte". Ostatecznie angaż dostał Tom Cruise.
Rozważano jego kandydaturę do jednej z ról w filmie "The Doors".
Rozważano jego kandydaturę do zagrania Charliego Chaplina w biograficznym filmie "Chaplin", jednak ostatecznie zaangażowany został Robert Downey Jr.
Odrzucił propozycję zagrania głównej roli Simona Templara w filmie "Święty". Angaż przyjął Val Kilmer.
Ubiegał się o rolę Guido Continiego w filmie "Nine - Dziewięć". Ostatecznie angaż otrzymał Daniel Day-Lewis.
Był kandydatem do roli Jonathana Harkera w filmie "Drakula", ale odrzucił propozycję. Angaż ostatecznie dostał Keanu Reeves.
Był jednym z kandydatów do roli Johnny'ego Cage'a w filmie "Mortal Kombat". Ostatecznie zaangażowany został Linden Ashby.
Zagrał na gitarze w dwóch studyjnych piosenkach zespołu Oasis:
- 1997 r. - "Fade In-Out" z albumu "Be Here Now";
- 1998 r. - "Fade Away" z singla "Don't Go Away".
Zajął następujące miejsca w rankingach i plebiscytach:
- 1995 r. - 1. miejsce - "100 Najseksowniejszych gwiazd w historii kina" wg magazynu "Empire";
- 2003 r. - 1. miejsce - "Najseksowniejszy żyjący mężczyzna" wg magazynu "People";
- 2003 r. - 1. miejsce - "Artysta estradowy roku" wg stacji telewizyjnej "E!";
- 2005 r. - 1. miejsce - "Najlepiej opłacana gwiazda" wg magazynu "Forbes";
- 2009 r. - 1. miejsce - "Najseksowniejszy żyjący mężczyzna" wg magazynu "People";
- 2012 r. - 3. miejsce - "50 Najseksowniejszych mężczyzn" wg magazynu "Glamour".
Początkowo Steven Spielberg chciał, aby to on zagrał Franka Abagnale'a Juniora w filmie "Złap mnie, jeśli potrafisz". Ostatecznie rolę otrzymał Leonardo DiCaprio.
Był rozważany do roli Jona Arbuckle'a w filmie "Garfield". Ostatecznie angaż otrzymał Breckin Meyer.
Był rozważany do użyczenia głosu Frankowi Detorre w filmie "Osmosis Jones". Ostatecznie angaż otrzymał Bill Murray.
Był brany pod uwagę do roli pana Darcy'ego w filmie "Duma i uprzedzenie". Ostatecznie w tę postać wcielił się Matthew Macfadyen.
Był brany pod uwagę do roli Mikaela Blomqvista w filmie "Dziewczyna z tatuażem", którą ostatecznie otrzymał Daniel Craig.
Od 2015 roku wraz z Alice Cooperem i Joe Perrym tworzą zespół muzyczny Hollywood Vampires, w którym gra na gitarze.
Proponowano mu rolę Johnny'ego w filmie pt. "Sin City: Damulka warta grzechu", jednak odrzucił tę ofertę. Ostatecznie angaż otrzymał Joseph Gordon-Levitt.
Jest najmłodszym z czwórki rodzeństwa. Ma przyrodniego brata Daniela P. Deppa i przyrodnią siostrę Deborah J. Depp, a także siostrę Christi Dembrowski.
Był brany pod uwagę do roli J.D. w filmie "Thelma i Louise". Angaż ostatecznie otrzymał Brad Pitt.
Rodzeństwo Wachowskich chciało, aby to on zagrał rolę Neo w filmie "Matrix", jednakże wytwórnia Warner Brothers zdecydowała, że jest za mało kasowym nazwiskiem. Ostatecznie angaż otrzymał Keanu Reeves.
Był oryginalnie obsadzony jako John Smith w filmie "Mr. & Mrs. Smith", ale zrezygnował z tej roli z powodu zmęczenia filmami, w których musiał strzelać z broni palnej. Angaż przyjął Brad Pitt.
Był brany pod uwagę do roli Tristana w filmie "Wichry namiętności". Angaż ostatecznie otrzymał Brad Pitt.
Odrzucił rolę Adama w filmie "Skryta namiętność". Ostatecznie w postać tę wcielił się Christian Slater
Był kandydatem do roli Chrisa Shiherlisa w filmie "Gorączka", jednak wynagrodzenie, którego oczekiwał, uznano za zbyt wysokie. Angaż otrzymał Val Kilmer.
Był kandydatem do roli doktora Iana Malcolma w filmie "Park Jurajski". Angaż otrzymał Jeff Goldblum.
Był kandydatem do roli generała Thade'a w filmie "Planeta małp". Angaż otrzymał Tim Roth.
W 2010 roku został uhonorowany naturalnej wielkości pomnikiem w Serbii. Statua została odsłonięta przez jego przyjaciela, serbskiego reżysera Emira Kusturicę.
Miał zagrać rolę Jean-Dominique Bauby w filmie "Motyl i skafander", ale musiał zrezygnować, ponieważ okres pracy na planie kolidował z terminem zdjęć do filmu "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata". Ostatecznie angaż otrzymał Mathieu Amalric.
Rozważano jego kandydaturę do roli Bruce'a Bannera w filmie "Hulk", którą otrzymał Eric Bana.
Wyreżyserował następujące teledyski:
- 1994 r. - "That Woman's Got Me Drinking" - Shane MacGowan and The Popes;
- 2001 r. - "Pourtant" i "Que fait la vie?" - Vanessa Paradis;
- 2006 r. - "Between My Ears There Is Nothing But Music" - Babybird;
- 2008 r. - "La Incendie" - Vanessa Paradis.
Był brany pod uwagę do roli Lestata de Lioncourta w filmie "Wywiad z wampirem". Ostatecznie tę postać zagrał Tom Cruise.
Był brany pod uwagę do roli Jasona Stone'a w filmie "Marsjanie atakują!", którą otrzymał Michael J. Fox.
Początkowo miał wcielić się w postać Billy'ego Loomisa w filmie "Krzyk 2", ale zastąpiono go Lukiem Wilsonem.
Początkowo miał zagrać w "Wolnym dniu Ferrisa Buellera". Ostatecznie w tytułowego Ferrisa wcielił się Matthew Broderick.
Był brany pod uwagę do roli Pumpkina (Ringo) w filmie "Pulp Fiction", jednak zamiast niego obsadzono Tima Rotha.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1990 r. - "Joey" - Concrete Blonde;
- 1991 r. - "Into the Great Wide Open" - Tom Petty and The Heartbreakers;
- 1992 r. - "It's a Shame About Ray" - The Lemonheads;
- 2006 r. - "God's Gonna Cut You Down" - Johnny Cash;
- 2010 r. - "Alice" - Avril Lavigne;
- 2011 r. - "I'll Bite Your Face Off" - Alice Cooper;
- 2012 r. - "My Valentine" - Paul McCartney;
- 2013 r. - "Queenie Eye" - Paul McCartney;
- 2017 r. - "Say10"; "KILL4ME" - Marilyn Manson.
Odrzucił rolę Steve'a Dunne'a w filmie "Samotnicy". Angaż ostatecznie otrzymał Campbell Scott.
Był brany pod uwagę do roli Setha w filmie "Miasto aniołów". Angaż otrzymał Nicolas Cage.
Rozważano jego kandydaturę do roli Moe w filmie "Głupi, głupszy, najgłupszy". Angaż dostał Chris Diamantopoulos.
Wraz z kolegami założył zespół "The Flames", którego nazwę później zmieniono na "The Kids". Gdy grupa się rozpadła, postanowił spróbować aktorstwa.
Ubiegał się o rolę Alexa Murphy'ego w remake'u filmu "RoboCop". Angaż ostatecznie otrzymał Joel Kinnaman.
Razem z Judem Lawem i Colinem Farrellem przekazał córce Heatha Ledgera cały swój dochód z filmu "Parnassus".
W 1993 roku wraz z Goranem Bregovicem nagrał piosenkę pt. "American dreamers", która ukazała się na płycie Bregovica zatytułowanej "Ederlezi" oraz na ścieżce dźwiękowej filmu "Arizona Dream".
Był brany pod uwagę do roli Cala McAffreya w filmie "Stan gry", którą ostatecznie otrzymał Russell Crowe.
Ubiegał się o rolę Johnny'ego Utah w filmie "Na fali". Angaż ostatecznie otrzymał Keanu Reeves.
Namalował okładkę do płyty pt. "Divinidylle" Vanessy Paradis, która została wydana w 2007 roku.
Początkowo to on miał zagrać Hrabiego Olafa w "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń", ale porzucił rolę po rezygnacji Tima Burtona ze stanowiska reżysera. Ostatecznie angaż dostał Jim Carrey.
Francis Ford Coppola przyznał w wywiadzie, że był on pierwszym kandydatem do roli Rudy'ego Baylora w filmie "Zaklinacz deszczu". W tamtym okresie jednak studio uznało, że jego nazwisko jest niewystarczająco sławne. Angaż finalnie otrzymał Matt Damon.
Odrzucił rolę Briana McCaffrey'a w filmie "Ognisty podmuch", którą ostatecznie otrzymał William Baldwin.
Był brany pod uwagę do roli Edwarda Sumnera w filmie "Niewierna". Angaż ostatecznie otrzymał Richard Gere.
Był rozważany do tytułowej roli w filmie "Oz Wielki i Potężny". Ostatecznie angaż otrzymał jednak James Franco.
Był brany pod uwagę do roli Johnny'ego Blaze'a w filmie "Ghost Rider". Ostatecznie angaż otrzymał Nicolas Cage.
Był brany pod uwagę do roli Tommy'ego Wiseau w filmie "The Disaster Artist". Ostatecznie angaż otrzymał James Franco.
Był brany pod uwagę do roli Stephena Strange'a w filmie "Doktor Strange". Ostatecznie angaż otrzymał Benedict Cumberbatch.
Rozważano jego kandydaturę do roli oficera Jacka Travena w filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość". Ostatecznie w filmie wystąpił Keanu Reeves.
Początkowo miał zagrać Wilhelma Grimma w filmie "Nieustraszeni bracia Grimm". Ostatecznie ta rola przypadła Mattowi Damonowi.
Odrzucił rolę Wolverine'a w filmie "X-Men". Ostatecznie angaż otrzymał Hugh Jackman.
Był zaręczony z aktorkami Sherilyn Fenn, Jennifer Grey, Winoną Ryder oraz z modelką Kate Moss.
Ma córkę Lily-Rose (ur. 27.05.1999) i syna Jacka (ur. 09.04.2002) z piosenkarką Vanessą Paradis.
Brano go pod uwagę do roli Camerona Poe w filmie "Con Air - lot skazańców". Angaż otrzymał Nicolas Cage.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1999 r. - odzież firmy H&M;
- 2005 r. - wieczne pióra i zegarki firmy Mont Blanc;
- 2006 r. - napój Coca-Cola;
- 2015 r. - perfumy Dior Sauvage;
- 2017/2018 r. - piwo Asahi;
- 2018 r. - perfumy Dior Sauvage Eau de Parfum.
Był kandydatem do roli Andy'ego Dufresne'a w filmie "Skazani na Shawshank". Angaż otrzymał Tim Robbins.
Był brany pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Batman Forever". Angaż ostatecznie otrzymał Val Kilmer.
Zrezygnował z zagrania głównej roli w filmie "Grand Budapest Hotel".
W latach 90. odrzucił rolę Sala Paradise'a w filmie "W drodze". Ostatecznie angaż otrzymał Sam Riley.
Był brany pod uwagę do roli Ivana Drago w filmie "Rocky 4". Angaż dostał Dolph Lundgren.
Był brany pod uwagę do roli Stevena Hillera w filmie "Dzień Niepodległości". Angaż ostatecznie otrzymał Will Smith.
Był brany pod uwagę do roli Deadshota w filmie "Legion samobójców". Angaż ostatecznie otrzymał Will Smith.
Był rozważany do roli Łowcy w filmie "Królewna Śnieżka i Łowca". Ostatecznie jednak angaż otrzymał Chris Hemsworth.
Był brany pod uwagę do roli Artemusa Gordona w filmie "Bardzo dziki Zachód". Angaż ostatecznie otrzymał Kevin Kline.
Był kandydatem do roli Caleba Coltona w filmie "Blisko ciemności". Ostatecznie angaż otrzymał Adrian Pasdar.
Był brany pod uwagę do roli Jacka w filmie "Legenda", którą ostatecznie otrzymał Tom Cruise.
Był brany pod uwagę do roli Jor-Ela i Lexa Luthora w filmie "Superman: Powrót". Ostatecznie angaż otrzymali Marlon Brando i Kevin Spacey.
W 2004 roku założył własną wytwórnię filmową "Infinitum Nihil".
Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej opłacany aktor - w okresie od czerwca 2009 do czerwca 2010 roku uzyskał przychód rzędu 75 milionów dolarów. Zarobek pochodził w dużej mierze z gaż otrzymanych za role w dwóch filmach: "Alicja w Krainie Czarów" i "Turysta".