Gra wideo

1993
8,2 3 690
ocen
8,2 10 1 3690
157
chce zagrać
{"id":"607102","linkUrl":"/videogame/Doom-1993-607102","alt":"Doom","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/71/02/607102/7348676.2.jpg"}
Baza naukowa na Phobos została zaatakowana przez przeraźliwe kreatury. Żołnierz kosmicznego oddziału marines udaje się do placówki badawczej, by pokonać bestie.
gatunek
premiera
deweloper
id Software
wydawca
id Software
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Tajne przez poufne 45 komentarzy
Doom
Na razie nikt nie dodał opisu do tej gry. Możesz być pierwszy!
Dodaj opis gry
studio
id Software (deweloper) (wydawca)
kraj
inne tytuły
Doom: Evil Unleashed (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Początkowo gra miała być adaptacją serii "Obcy", jednak twórcom zabrakło funduszy na wykupienie licencji.
W wersji gry na konsolę Game Boy Advance krew zabarwiono na zielono, usunięto wszystkie efekty rozpryskiwania jej, zaś martwe ciała niemal natychmiast znikają.
Inspiracją do wymyślenia tytułu gry była dla jej twórcy, Johna Carmacka, scena z filmu "Kolor pieniędzy". Vincent Lauria grany przez Toma Cruise'a odpowiadając na pytanie, co ma w walizce, mówi: "Doom", w tłumaczeniu "zagładę".
"Doom" to bardzo dobra gra, niepozbawiona kilku wad. Uważam, że pokolenie młodszych graczy może świetnie wejść w ten cykl dzięki rebootowi z 2016 roku, który moim zdaniem ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 33%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.