Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

plakat - Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

opisy filmu

(6)
  • Karaiby, XVIII w., 10-letnia Elizabeth, córka gubernatora, jest świadkiem katastrofy statku, wyglądającej na robotę piratów. Z wody wyłowiono jednego ocalonego, małego chłopca, Willa Turnera, na szyi którego Elizabeth znajduje tajemniczy medalion, wyglądający na piracki. Przestraszona dziewczynka zrywa medalion i ukrywa go przed wszystkimi. Chwilę później widzi czarny statek z postrzępionymi żaglami i piracką flagą na maszcie, znikający we mgle. 
    8 lat później, Port Royal. Podczas uroczystości promocji Jamesa Norringtona, w którym ojciec Elizabeth widzi przyszłego zięcia, na komodora, dziewczyna spada ze skały do morza. Ratuje ją Jack Sparrow - pirat, który do Port Royal przybył aby kupić (ukraść) statek. W "nagrodę" Norrtington zakuwa go w kajdany i skazuje na śmierć przez powieszenie następnego dnia. Jednak w nocy Port Royal przeżywa atak piratów pod wodzą kapitana Barbossy, którzy chcą odzyskać tajemniczy medalion, ciągle będący w posiadaniu Elizabeth. Dziewczyna zostaje porwana, a piraci odpływają i nikt nie wie, gdzie szukać córki gubernatora. Zakochany w niej Will Turner zwraca się o pomoc do Jacka Sparrowa, choć nienawidzi on piratów. Uwolniwszy go z celi, razem z nim kradnie (rekwiruje) statek i wyrusza, najpierw na Tortugę, a potem w ślad za niedoścignioną Czarną Perłą, statkiem Barbossy, by ocalić swoją ukochaną.

  • Mamy XVIII wiek, słoneczne Karaiby. Pirat Jack Sparrow zdradzony przez swoją załogę, bez ukochanego statku, z pistoletem i jedną kulą oraz kapeluszem dociera do Port Royal. W nocy miasto zostaje zaatakowane przez kapitana Barbossę oraz jego załogę na legendarnym statku, "Czarnej Perle". Porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann i odpływa w siną dal. W pogoń za dziewczyną wyrusza Will Turner, który jest zakochany w gubernatorskiej córce oraz Jack Sparrow, widzący własną korzyść w całej sprawie. Zadanie jednak nie jest wcale takie proste - nad kapitanem Barbossą i jego kamratami ciąży klątwa, która przy blasku księżyca zmienia piratów w chodzące, nieśmiertelne szkielety.

  • Na wodach Karaibów załoga brytyjskiego okrętu wyławia z wody chłopca (Dylan Smith). Jako pierwsza zauważa go córka gubernatora, Elizabeth Swann (Lucinda Dryzek). Zrywa ona chłopcu z szyi medalion, który ukrywa przed wszystkimi. Po ośmiu latach na Port Royal (miasto, w którym mieszka gubernator Weatherby Swann (Jonathan Pryce) wraz z córką, Elizabeth (Keira Knightley) napadają piraci pod dowództwem okrutnego kapitana Barbossy (Geoffrey Rush). Nie wiedzą, że w miejskim więzieniu trzymany jest zdradzony przez nich przed laty ich były kapitan, Jack Sparrow (Johnny Depp). Na załodze Barbossy ciąży klątwa, do której zdjęcia potrzebny jest medalion schowany przez pannę Swann. Piraci porywają piękną Elizabeth, a w pościg za nimi udają się zakochany w porwanej i nieświadomy swego pochodzenia, uratowany osiem lat wcześniej, Will Turner (Orlando Bloom) oraz kapitan Jack Sparrow chcący odzyskać swój okręt - "Czarną Perłę".

  • Producent Jerry Bruckheimer (Pearl Harbor) i reżyser Gore Verbinski (The Mexican) zrealizowali świetny, niezwykle widowiskowy film przygodowy. "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Karaiby, wiek XVIII. Beztroskie, wręcz idylliczne, pirackie życie pełnego zawadiackiego wdzięku kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp) wali się w gruzy, gdy dosięga go ręka Nemesis w osobie przebiegłego i podstępnego kapitana Barbossy (Geoffrey Rush), który ukradł wcześniej jego statek Czarną Perłę. Barbossa atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, piękną Elizabeth (Keira Knightley). Sparrow zawiera sojusz z Willem Turnerem (Orlando Bloom), zdeterminowanym, by uratować ukochaną i razem ruszają w pościg za Czarną Perłą na skradzionym, najszybszym okręcie brytyjskiej floty. Will nie wie, że na kapitanie Barbossie i całej jego załodze ciąży straszliwa klątwa związana z ukrytym skarbem. "Piraci z Karaibów" to film najwyższych lotów! Nowatorskie efekty specjalne, przygoda tajemnica, fantastyczne sceny batalistyczne, nieprzerwana akcja i humor plasują go na czołowym miejscu w odrodzonym dzięki niemu gatunku awanturniczych filmów "płaszcza i szpady".

  • Karaiby, XVIII wiek. W Port Royal odbywa się uroczystość nominowania komodora Norringtona (Jack Davenport). Do sukcesu zawodowego chce on dołączyć także osobisty: zdobycie ręki pięknej córki gubernatora, Elizabeth Swann (Keira Knightley). W porcie zjawia się kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp). Szalony pirat zamierza ukraść okręt floty brytyjskiej, ponieważ jego "Czarną Perłę" przejęła 10 lat temu zbuntowana załoga pod wodzą kapitana Barbossy (Geoffrey Rush). Mimo tego, że Jack ratuje od utonięcia Elizabeth, zostaje wtrącony do więzienia. Piraci z "Czarnej Perły" wdzierają się nocą do Port Royal. Barbossa porywa córkę gubernatora i odpływa. Sparrow zawiera układ z Willem Turnerem (Orlando Bloom), przyjacielem Elizabeth z dzieciństwa. Obaj na pokładzie skradzionego okrętu "Interceptor" ruszają w pościg za "Czarną Perłą". Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte.

  • Karaiby, XVIII wiek. Kapitan Barbossa kradnie piracki statek kapitana Jacka Sparrowa, "Czarną Perłę", a następnie atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Sparrow zawiera sojusz z przyjacielem z dzieciństwa Elizabeth, Willem Turnerem. Na pokładzie najszybszego okrętu brytyjskiej floty "H.M.S. Interceptor" obaj wyruszają w pościg. Ich z kolei goni na statku "H.M.S. Dauntless" narzeczony Elizabeth - komodor Norrington. Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Okazuje się, że Barbossa i jego ludzie po zachodzie słońca przeistaczają się w armię żywych szkieletów. Związane jest to z klątwą, ciążącą na ukrytym skarbie.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię