"Avatar" będzie jednak tetralogią!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar%22+b%C4%99dzie+jednak+tetralogi%C4%85-97840
James Cameron uznał, że stworzył tak wspaniały i bogaty świat, że trzy filmy to za mało, by o nim opowiedzieć. Dlatego też w sumie seria "Avatar" składać się będzie z czterech części.

Trzy sequele największego przeboju wszech czasów będą kręcone jednocześnie. "Avatar 2" trafi do kin w grudniu 2016 roku, a nie jak wcześniej planowano – w 2015 roku. "Avatar 3" pojawi się w 2017, a "Avatar 4" – w 2018 roku.

Cameron wybrał już scenarzystów. Fabułę do każdego filmu przygotuje kto inny. Wczoraj informowaliśmy o zatrudnieniu Josha Friedmana ("Wojna światów"). Jemu przypadł w udziale zaszczyt napisania scenariusza "Avatara 2". Za fabułę "Avatara 3" odpowiedzą Rick Jaffa i Amanda Silver ("Geneza planety małp"). Z kolei czwartego "Avatara" przygotuje Shane Salerno, z którym kiedyś Cameron pracował nad remakiem "Fantastycznej podróży".

Oczywiście jest to zła wiadomość dla tych wszystkich, którzy czekają na inne projekty Camerona (w tym na "Battle Angel"). W ciągu najbliższych pięciu lat nie mamy co na nie liczyć.
Udostępnij: