"Deadpool 3", "Fantastic Four" i "Avengers 5" później w kinach

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Deadpool+3%22%2C+%22Fantastic+Four%22+i+%22Avengers+5%22+p%C3%B3%C5%BAniej+w+kinach-148018
"Deadpool 3", "Fantastic Four" i "Avengers 5" później w kinach
źródło: Materiały prasowe
Ruszyło domino. Opóźnienie w pracach nad "Blade'em" spowodowało przesunięcie szeregu premier przygotowywanych przez studio Disney filmów - zwłaszcza produkcji Marvel Studios. Opóźnienia dotkną takie tytuły jak m.in. "Deadpool 3", "Fantastic Four" i "Avengers: Secret Wars".

Szereg produkcji Marvela trafi do kin później"Blade" przesuwa się z 3 listopada 2023 na 6 września 2024. "Deadpool 3", który miał wejść do kin 6 września 2024, zadebiutuje 8 listopada 2024. Z kolei premiera "Fantastic Four" - zamiast 8 listopada 2024 - nastąpi 14 lutego 2025. Zaplanowany na 14 lutego film Marvela, którego tytułu na razie nie ujawniono, przesuwa się zatem na 7 listopada 2025. Wówczas do kin miało wejść oryginalnie widowisko "Avengers: Secret Wars", obecnie zabukowane na 1 maja 2026. Majowy termin został zwolniony przez kolejną niezatytułowaną produkcję, która chwilowo wypadła z grafika na stałe.

GettyImages-1352978591.jpg Getty Images © Amy Sussman

Powodem zmian w grafiku Disneya jest opóźnienie w produkcji "Blade'a" po tym, jak projekt opuścił reżyser Bassam Tariq, oficjalnie z powodu - o ironio - zmian w harmonogramie. W Atlancie trwały już przygotowania do prac na planie, które miały rozpocząć się w listopadzie. We wtorek członkowie ekipy zostali jednak poinformowani o wstrzymaniu produkcji. Marvel potrzebuje więcej czasu na znalezienie zastępstwa i dopięcie projektu. Przerwa ma być wykorzystana m.in. na dopracowanie wszelkich aspektów filmu. W roli głównej ma wystąpić Mahershala Ali.

Najbliższa premiera kinowa Marvela to film "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu", który wejdzie do polskich kin 11 listopada.


"Kingdom of the Planet of the Apes" i inne premiery SearchlightPrzy okazji ujawniono daty premier produkcji podlegającego Disneyowi studia Searchlight. Dramat historyczny "Chevalier", w którym Kelvin Harrison Jr. wciela się w muzyka Chevaliera de Saint-Georgesa, zadebiutuje 7 kwietnia 2023. Nowy film z cyklu "Planeta małp", "Kingdom of the Planet of the Apes", wejdzie do kin 24 maja 2024. Natomiast produkcja "A Haunting in Venice" będzie miała premierę 15 września 2023.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones