"Diuna 2": Christopher Walken jako Imperator Szaddam IV

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Diuna+2%22%3A+Christopher+Walken+jako+Imperator+Szaddam+IV-146439
"Diuna 2": Christopher Walken jako Imperator Szaddam IV
źródło: Getty Images
autor: Cindy Ord
Christopher Walken dołączył do hollywoodzkiego gwiazdozbioru w obsadzie drugiej części "Diuny". Laureatowi Oscara przypadła rola Padyszacha Imperatora Szaddama IV.

"Diuna 2" – co wiemy o filmie?Premiera drugiej części "Diuny" zaplanowana jest na 20 października 2023 roku. Zdjęcia mają rozpocząć się latem tego roku. Za kamerą stanie ponownie Denis Villeneuve, który napisał również scenariusz do spółki z Jonem Spaihtsem.

Na ekranie pojawią się ponownie m.in. Timothée Chalamet (Paul Atryda alias Muad’Dib), Zendaya (Chani), Rebecca Ferguson (Lady Jessika), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (Glossu Rabban) oraz Javier Bardem (Stilgar).  Florence Pugh zagra najstarszą córkę Imperatora, księżniczkę Irulanę Corrino. Z kolei Austin Butler wcieli się w Feyda-Rauthę.

Grany przez Walkena imperator Szaddam IV Corrino zasiada na tronie galaktycznego imperium. W pierwszej "Diunie" władca oddaje tytułową planetę w lenno rodowi Atrydów. Z czasem okazuje się jednak, że była to jedynie część spisku mającego na celu wyeliminowanie arystokratycznej familii.

O czym opowiada "Diuna"?"Diuna" to ekranizacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta. Bohaterem filmu jest książę Paul Atryda. Temu genialnemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Widowisko zarobiło na całym świecie ponad 400 milionów dolarów. Zdobyło także 10 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu.     

Christopher Walken: najważniejsze role79-letni Walken to hollywoodzki weteran, który pierwsze kroki w show-biznesie stawiał jeszcze w latach 60. Przełomem w jego karierze okazała się rola w dramacie wojennym "Łowca jeleni", za którą otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Inne słynne filmy z udziałem aktora to: "Annie Hall", "Martwa strefa", "Zabójczy widok", "Król Nowego Jorku", "Powrót Batmana", "Prawdziwy romans", "Pulp Fiction", "Armia boga", "Jeździec bez głowy" i "Złap mnie, jeśli potrafisz". Ostatnio mogliśmy go podziwiać w serialu Apple TV+ "Rozdzielenie".

Zwiastun filmu "Diuna"

Podcast poświęcony filmowi "Diuna"Poniżej możecie posłuchać podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Kuba Popielecki zastanawiają się, czy "Diuna" to najlepszy film Denisa Villeneuve'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones