"Gra o tron" sezon czwarty na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Gra+o+tron%22+sezon+czwarty+na+Blu-ray+i+DVD-109936
"Gra o tron" to epicka produkcja telewizji HBO, która zachwyciła świat. Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George'a R.R. Martina zdobyła ponad setkę nagród oraz uznanie milionów fanów na całym świecie. Czwarty sezon serialu będącego najpopularniejszą produkcją w historii telewizji HBOx zadebiutowała na Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films 20 lutego.


Serial "Gra o tron" przenosi widzów do krainy Westeros, w której pory roku mogą trwać lata, a nawet dekady. Kraina podzielona jest na siedem królestw, których władcy toczą między sobą zażartą walkę o Żelazny Tron − wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami.

W czwarty sezonie serialu dogasa krwawa Wojna Pięciu Królów. Po śmierci Robba Starka i zwycięskiej bitwie nad Czarnym Nurtem na zwycięską frakcję w wojnie wyrasta Dom Lannisterów. Tę zasługę przypisuje sobie szalony król-dziecko Joffrey Baratheon (Jack Gleeson), choć w rzeczywistości zwycięstwo wywalczył dla rodu jego dziadek lord Tywin Lannister (Charles Dance), który przekonał Domy Boltonów i Freyów, by przeszły na jego stronę. W dowód wdzięczności pierwszy z rodów otrzymuje od niego we władanie ziemię Północy, a drugi Dorzecze.

Choć większość terenów Westeros jest teraz kontrolowanych przez Lannisterów wojna jeszcze trwa. Stannis Baratheon (Stephen Dillane), prawowity następca tronu i starszy brat króla Roberta Baratheona, wciąż nie złożył broni mimo, że jego armia praktycznie już nie istnieje. Podążając za radą Melisandre (Carice van Houten) postanawia na chwilę porzucić walkę o tron by stawić czoła Wolnym Ludziom, którzy coraz częściej i coraz odważniej przypuszczają ataki na Mur – ogromną budowlę obronną oddzielającą Siedem Królestw od dzikich krain Północy.

Mimo, iż Dom Lannisterów wyrasta na zwycięzców Wojny Pięciu Królów ich panowanie nad Westeros nie jest przesądzone. Ostatecznie ich wojska wygrały zaledwie jedną bitwę i to tylko dzięki wsparciu  Domu Tyrellów z Wysogrodu. W zamian za pomoc udzieloną Lannisterom, Margaery Tyrell (Natalie Dormer) jedyna córka lorda Mace’a  Tyrella (Roger Ashton-Griffiths) ma poślubić króla Joffreya, a ich związek ma być przypieczętowaniem sojuszu pomiędzy dwoma rodami.

Tymczasem w Zatoce Niewolniczej, po drugiej stronie Wąskiego Morza, w siłę rośnie największe zagrożenie rodu Lannisterów. Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) dowodzi już nie tylko trzema smokami, ale również ośmiotysięczną armią Nieskalanych – niezwykle skutecznych żołnierzy eunuchów. Na ich czele królowa Daenerys podbija kolejne miasta Zatoki uwalniając niewolników, którzy przyłączają się do jej armii. Jej zwycięstwo będzie kompletne kiedy uda jej się zdobyć Meereen – największe i najlepiej ufortyfikowane miasto Zatoki.  

Na Północy, daleko poza konfliktami wielkich rodów Westeros, żołnierze Nocnej Straży przygotowują się do swojej najtrudniejszej walki. W miarę jak demoniczni Biali Wędrowcy rosną w siłę przewodzący dzikusom Mance Rayder (Ciaran Hinds) podejmuje coraz bardziej desperackie próby przebicia się przez Mur. Tylko po jego drugiej stronie on i jego ludzie mają szansę uniknięcia śmierci z rąk Białych Wędrowców i dołączenia do ich armii nieumarłych. Jeor Mormont (James Cosmo), Jon Snow (Kit Harington) i Samwell Tarly (John Bradley) wspólnie z towarzyszami z Nocnej Straży przygotowują się do odparcia potężnego ataku dzikusów.

Tymczasem w Westeros nieliczni ocaleli potomkowie rodu Starków walczą o przetrwanie. Sansa Stark (Sophie Turner) pozostaje zakładnikiem Lannisterów w Królewskiej Przystani i żoną Tyriona Lannistera (Peter Dinklage), Rickon Stark (Art Parkinson) szuka schronienia w Domu Umberów z Ostatniego Domostwa, Bran Stark (Isaac Hempstead Wright) wciąż przebywa poza Murem próbując odkryć tajemnicę nawiedzających go wizji, a Arya Stark (Maisie Williams) jest zmuszona oddać się pod ochronę Sandora Clegane'a (Rory McCann) – człowieka, którego nienawidzi.

Czteropłytowe wydanie Blu-ray™ i pięciopłytowe wydanie DVD "Gry o tron" przygotowywane są z podobnym rozmachem jak sam serial.  Sezon 4. będzie dostępny na Blu-ray i DVD w dwóch wersjach:

Wydanie podstawowe - dostępne w klasycznych opakowaniach VIVA z ozdobną okładką serialową
Wydanie specjalne - dostępne w bogato ilustrowanych digipackach

Obok 10 odcinków czwartego sezonu serialu na płytach znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIE BLU-RAY™
Przewodnik po odcinkach
Historie i tradycja
Upadli: okrągły stół
Polityka siły: spojrzenie na sezon 3
Bękarty Westeros
Sceny niewykorzystane
Bitwa za wielkim murem
Komentarze
Nowi bohaterowie i lokalizacje
Gagi z planu

WYDANIE DVD
Upadli: okrągły stół
Polityka siły: spojrzenie na sezon 3
Bękarty Westeros
Sceny niewykorzystane
Bitwa za wielkim murem
Komentarze
Nowi bohaterowie i lokalizacje
Gagi z planu
Udostępnij: