"Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi": Dave Filoni zapowiada 2. sezon

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%3A+Opowie%C5%9Bci+Jedi%22%3A+Dave+Filoni+zapowiada+2.+sezon-150254
"Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi": Dave Filoni zapowiada 2. sezon
Za nami kolejne ważne ogłoszenie w ramach londyńskiej imprezy Star Wars Celebration 2023. W sobotę wieczorem Dave Filoni zapowiedział, że powstanie drugi sezon serialu animowanego "Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi".

"Opowieści Jedi" powrócąTen projekt sprawił mi tyle frajdy za pierwszym razem, że postanowiłem zrobić więcej odcinków - przyznał Filoni podczas panelu z okazji 15. rocznicy premiery serialu "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów".

Pierwszy sezon "Gwiezdnych wojen: Opowieści Jedi" trafił na Disney+ w październiku ubiegłego roku. Złożony z sześciu 15-minutowych odcinków serial relacjonuje losy Ahsoki Tano oraz Hrabiego Dooku. Na ekranie pojawiają się również m.in. Qui-Gon Jinn, Anakin SkywalkerMace Windu.


Nad czym pracuje Dave Filoni?Przypomnijmy, że Filoni -  współtwórca m.in. "The Mandalorian", "Księgi Boby Fetta" oraz "Ahsoki" - pracuje aktualnie nad filmem kinowym ze świata "Gwiezdnych wojen". Ma on być kulminacją wydarzeń przedstawionych w wymienionych serialach.

Ostatnim filmem kinowym rozgrywającym się w świecie "Gwiezdnych wojen" był "Skywalker. Odrodzenie" z 2019 roku. Choć obraz zarobił ponad miliard dolarów, nie spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród fanów i recenzentów. Od tamtej pory LucasFilm przygotowywało kilka nowych pełnometrażowych projektów z takimi twórcami jak Patty Jenkins, Rian Johnson, Taika Waititi, Kevin Feige oraz David Benioff i D.B. Weiss. Żaden z nich nie wszedł jednak w fazę realizacji.

Zwiastun serialu "Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones