"Indiana Jones 5": z kim będzie walczył bohater? Kogo gra Mads Mikkelsen?

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Indiana+Jones+5%22%3A+z+kim+b%C4%99dzie+walczy%C5%82+bohater+Kogo+gra+Mads+Mikkelsen-148508
"Indiana Jones 5": z kim będzie walczył bohater? Kogo gra Mads Mikkelsen?
W najnowszym numerze magazynu "Empire" znalazł się duży artykuł poświęcony piątej części "Indiany Jonesa". Dowiedzieliśmy się z niego m.in., kiedy rozgrywa się akcja filmu, z kim będzie musiał zmierzyć się tym razem tytułowy bohater, a także kogo gra Mads Mikkelsen.      

"Indiana Jones 5: nowe szczegóły filmuJak ujawnia "Empire", "Indiana Jones 5" dzieje się w 1969 roku w trakcie wyścigu kosmicznego między USA i ZSRR. Faktem jest, iż program lądowania na Księżycu kierowany był przez grupę eksnazistów. Pytanie, czy naprawdę byli eks - pyta retorycznie współscenarzysta Jez Butterworth.  

Mads Mikkelsen wciela się w nazistowskiego naukowca o nazwisku Voller. Aktor opisuje swoją postać w następujący sposób: to człowiek, który chciałby naprawić kilka błędów przeszłości. Jest coś, co może sprawić, że świat będzie o wiele lepszym miejscem do życia. Voller pragnie położyć na tym swoje ręce.   


Z tekstu w "Empire" dowiedzieliśmy się także, że jedna z bardziej widowiskowych sekwencji filmu będzie rozgrywać się w trakcie autentycznej nowojorskiej parady, która odbyła się 13 sierpnia 1969 roku z okazji sukcesu misji kosmicznej Apollo 11. Ważną rolę odegra w niej grany przez Boyda Holbrooka Klaber - poplecznik Vollera.

Przypomnijmy, że naziści byli przeciwnikami Indiany Jonesa także w "Poszukiwaczach zaginionej arki" oraz "Ostatniej Krucjacie". W pierwszym filmie bohater Harrisona Forda walczył, aby w ręce złych Niemców nie dostała się Arka Przymierza. W drugim stawką pojedynku był Święty Graal - kielich, z którego pił Chrystus w trakcie ostatniej wieczerzy.    

"Indiana Jones 5": twórcy filmuPrócz Forda, Mikkelsena i Holbrooka w filmie "Indiana Jones 5" pojawią się m.in.  John Rhys-Davies, Antonio Banderas, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann oraz znana z "Fleabag" Phoebe Waller-Bridge. Ta ostatnia ma wcielić się w towarzyszkę przygód Indiany Jonesa, a także jego potencjalną następczynię.  


Steven Spielberg, który wyreżyserował cztery poprzednie filmy o przygodach tytułowego archeologa, tym razem będzie jedynie producentem wykonawczym. Za kamerą stanął James Mangold ("Logan: Wolverine", "Le Mans '66"). Scenariusz napisali Jez i John-Henry Butterworthowie ("Na skraju jutra", "Le Mans '66"). Muzykę dostarczył etatowy kompozytor cyklu John Williams.

Premierę "Indiany Jonesa 5" zaplanowano na 30 czerwca 2023 roku. Pierwszy zwiastun filmu będzie pokazywany już w przyszłym miesiącu przed seansami "Avatara: Istoty wody".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones