Vin Diesel powraca jako Riddick! Trwają prace nad czwartą częścią kultowego cyklu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Riddick%3A+Furya%22%3A+Vin+Diesel+powraca+jako+kultowy+antybohater.+Za+kamer%C4%85+ponownie+David+Twohy-149536
Vin Diesel powraca jako Riddick! Trwają prace nad czwartą częścią kultowego cyklu
Na Europejskich Targach Filmowych ogłoszono, że trwają prace nad zapowiadaną od dekady czwartą częścią cyklu o przygodach Riddicka. Tytułową rolę w widowisku science fiction "Riddick: Furya" zagra ponownie Vin Diesel, zaś autorem scenariusza i reżyserem będzie sprawujący pieczę nad serią od samego początku David Twohy.

"Riddick: Furya" - szczegóły filmuW nowym filmie kosmiczny kryminalista oraz mistrz sztuki przetrwania Richard B. Riddick powraca nareszcie na rodzinną planetę, którą ledwie pamięta. Bohater obawia się, że imperium Necromongerów pozostawiło Furyę w zgliszczach. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy nie złożyli broni i walczą teraz z nowym wrogiem.

Legion naszych fanów od lat domagał się tego filmu. Teraz jesteśmy gotowi, by odpowiedzieć na wezwanie - mówi David Twohy - Moja współpraca z Vinem i jego firmą producencką One Race trwa od dwóch dekad. Razem zrobiliśmy trzy filmy, dwie gry wideo, anime oraz internetowe komiksy. Nowy film kinowy będzie powrotem do rodzinnego domu Riddicka, dzięki czemu będziemy mogli opowiedzieć o korzeniach bohatera.  

2.jpg Getty Images © Kevin Winter


Seria o Riddicku, choć cieszy się mianem kultowej, nigdy nie była box office'owym przebojem. Zrealizowany w 2000 roku "Pitch Black" przy budżecie w wysokości 23 milionów dolarów zarobił na całym świecie 53,2 mln dolarów. "Kroniki Riddicka" (2004) kosztowały 105 milionów lecz zgarnęły zaledwie 115,8 mln. Ostatni jak dotąd film – "Riddick" (2013) – poradził sobie najlepiej, bo przy kosztach realizacji w wysokości 38 mln jego wpływy wyniosły 98,3 mln dolarów.

Przypomnijmy, że Diesela zobaczymy w tym roku w dziesiątej części cyklu "Szybcy i wściekli". Wczoraj w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu. Gwiazdor użyczy również głosu w trzeciej części "Strażników Galaktyki" oraz serialu animowanym "ARK".   

W filmografii Twohy'ego prócz trzech filmów o Riddicku znajdziemy również film science fiction "Spotkanie" oraz napisany do spółki z Darrenem Aronofskym, rozgrywający się w trakcie II wojny światowej horror "Ciśnienie".

Zwiastun filmu "Riddick"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones