"The Devil in the White City": zamiast filmu serial

Hulu i Paramount Television przygotowują serial będący ekranizacją głośnej książki "The Devil in the White City". Producentami show są Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio.

1.jpg


"The Devil..." to prawdziwa historia doktora H.H. Holmesa, a właściwie Hermana Webstera Mudgetta - pierwszego seryjnego zabójcy w historii Stanów Zjednoczonych. Holmes był właścicielem niezwykłego budynku w Chicago nazwanego przez prasę Zamkiem. W małych, ślepych celach mężczyzna przetrzymywał, torturował i zabijał swoje ofiary. Większość z nich stanowili turyści odwiedzający miasto w 1893 roku z okazji Wystawy Światowej. Oficjalnie Holmes przyznał się do 27 morderstw, z czego 9 zostało udowodnionych. Szacuje się jednak, że z jego ręki w Stanach i Kanadzie mogło zginąć ponad 100 osób.

Prace nad ekranizacją trwają od 2003 roku. W 2010 roku w projekt (wówczas planowany jako film kinowy) zaangażowali się DiCaprio jako odtwórca głównej roli oraz Scorsese jako reżyser. Na razie nie wiadomo, czy laureat Oscara za "Zjawę" wciąż jest zainteresowany występem w "The Devil in the White City", czy też zadowoli się jedynie stanowiskiem producenta.

zobacz też: