"The Devil in the White City": zamiast filmu serial

https://www.filmweb.pl/news/%22The+Devil+in+the+White+City%22%3A+zamiast+filmu+serial-131819
Hulu i Paramount Television przygotowują serial będący ekranizacją głośnej książki "[film=495601]The Devil in the White City[/film]". Producentami show są Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio.


"[film=495601]The Devil...[/film]" to prawdziwa historia doktora H.H. Holmesa, a właściwie Hermana Webstera Mudgetta - pierwszego seryjnego zabójcy w historii Stanów Zjednoczonych. Holmes był właścicielem niezwykłego budynku w Chicago nazwanego przez prasę Zamkiem. W małych, ślepych celach mężczyzna przetrzymywał, torturował i zabijał swoje ofiary. Większość z nich stanowili turyści odwiedzający miasto w 1893 roku z okazji Wystawy Światowej. Oficjalnie Holmes przyznał się do 27 morderstw, z czego 9 zostało udowodnionych. Szacuje się jednak, że z jego ręki w Stanach i Kanadzie mogło zginąć ponad 100 osób.

Prace nad ekranizacją trwają od 2003 roku. W 2010 roku w projekt (wówczas planowany jako film kinowy) zaangażowali się DiCaprio jako odtwórca głównej roli oraz Scorsese jako reżyser. Na razie nie wiadomo, czy laureat Oscara za "Zjawę" wciąż jest zainteresowany występem w "[film=495601]The Devil in the White City[/film]", czy też zadowoli się jedynie stanowiskiem producenta.
Udostępnij: