Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Wonder+Woman%22+idzie+po+Oscara-124262

"Wonder Woman" idzie po Oscara

  • Coming Soon
  • autor: mw
  • Filmy
Po entuzjastycznym przyjęciu przez krytyków oraz sukcesie w box offisie, Warner Bros wyznaczył kolejny cel dla "Wonder Woman". To Oscar.

3 21


Studio rozważa ponoć dużą kampanię promocyjną na cały sezon nagród. Włodarze Warnera życzyliby sobie, żeby nominacje do Oscara trafiły przede wszystkim do producentów filmu, a także do reżyserki Patty Jenkins, która w 2004 roku cieszyła się ze statuetki dla Charlize Theron, grającej w jej filmie "Monster"

Podobna kampania nie jest oczywiście niczym zaskakującym. Na zbliżoną promocję oscarową mogły liczyć m.in. "Superman: Powrót", "Batman: Początek", "Mroczny rycerz", "Mroczny Rycerz powstaje" oraz "Człowiek ze stali". Największym sukcesem okazał się oczywiście "Mroczny rycerzChristophera Nolana z ośmioma nominacjami i dwoma statuetkami - za montaż dźwięku oraz pośmiertnie dla Heatha Ledgera, odtwórcy roli Jokera.

Przypomnijmy, że do tej pory tylko cztery kobiety w całej historii kina otrzymały nominacje do Oscara dla najlepszej reżyserki. Były to Lina Wertmuller ("Siedem piękności Pasqualino"), Jane Campion ("Fortepian"), Sofia Coppola ("Między słowami") i Kathryn Bigelow ("Wróg numer jeden", "The Hurt Locker"). Przy czym jedynie ta ostatnia nagrodę zdobyła.

A Wy, chcielibyście zobaczyć w tym towarzystwie Patty Jenkins? I "Wonder Woman" wśród najlepszych filmów?

zobacz też: