Święta z kasą: Gdzie dwóch się bije tam "Sherlock" zwycięża

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awi%C4%99ta+z+kas%C4%85%3A+Gdzie+dw%C3%B3ch+si%C4%99+bije+tam+%22Sherlock%22+zwyci%C4%99%C5%BCa-57051
Do walki o pierwsze miejsce w amerykańskim weekendowym box offisie dołączył w piątek "Sherlock Holmes" Guya Ritchiego. I wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w piątek okaże się on lepszy od dwóch filmów walczących o prymat już od środy, czyli "Avatara" i "Alvina i wiewiórek 2".

Według pierwszych, mocno szacunkowych danych w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia "Sherlock Holmes" zarobił 25 milionów dolarów. To o jeden milion więcej niż "Avatara". Z kolei "Alvin i wiewiórki 2" zgarnęły 12 milionów.

Walka o pierwsze miejsce będzie zatem zacięta do ostatniego seansu. Specjaliści prognozują, że i "Sherlock Holmes" i "Avatar" powinny zarobić w okolicach 70 milionów dolarów.

Jeśli wyniki się potwierdzą, to będzie to wielki dzień dla Ritchiego. Wszystkie poprzednie filmy reżysera zarobiły dotąd w Stanach łącznie 40,5 miliona dolarów, tak więc w ciągu trzech dni "Sherlock Holmes" potroi jego wpływy! Będzie to także drugie najlepsze otwarcie w historii Roberta Downeya Jr. i najlepsze Jude'a Lawa.

Dobrze radzi sobie w kinach także komedia "To skomplikowane". W piątek film zarobił 7,5 miliona dolarów i powinien w ciągu trzech dni zgarnąć ok. 23 milionów. Dla reżyserki Nancy Meyers będzie to drugie najlepsze otwarcie w historii (po "Czego pragną kobiety").

Słabiutko za to wystartował musical "Dziewięć". Szacunki na piątek to 2,2 miliona dolarów, a na cały weekend 7 milionów. To o 1/4 mniej niż spodziewano się przed premierą.