Adam Driver XIV-wiecznym rycerzem u Ridleya Scotta

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Adam+Driver+XIV-wiecznym+rycerzem+u+Ridleya+Scotta-135202
Adam Driver ("Truposze nie umierają") dołączył do średniowiecznego widowiska Ridleya Scotta "The Last Duel". W obsadzie są też: Matt Damon, Jodie Comer i Ben Affleck.

GettyImages-1170993900.jpg Getty Images © Franco Origlia


Film ma być oparty na książce Erica Jagera "The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal and Trial by Combat in Medieval France". To opowieść o rycerzu Jeanie de Carrougesie, który powraca z wojny w Szkocji, by odkryć, że jego żona, Marguerite, oskarża jego przyjaciela, Jacquesa LeGrisa, o gwałt. Jean udaje się na audiencję do króla Karola VI. Jego doradcy zarządzają rozstrzygnięcie sporu poprzez pojedynek na śmierć i życie. Stawka jest wysoka - w przypadku przegranej Jeana, uniewinniony Jacques będzie mógł uśmiercić również kobietę.

Driver przejął rolę jednego z rycerzy, którą pierwotnie miał zagrać Ben Affleck. Ten ostatecznie zdecydował się w wystąpić jako jeden z drugoplanowych bohaterów, ponieważ na więcej nie będzie miał czasu ze względu na udział w projekcie "Deep Water".

Autorami scenariusza są Affleck, Damon i Nicole Holofcener.

Projekt ma powstać dla Disneya-Foxa, ale studio jeszcze waha się, czy dać na nie zielone światło. Jeśli go zaakceptuje, to zdjęcia ruszą w pierwszej połowie przyszłego roku.

Ostatni film z Driverem to "Historia małżeńska" Noaha Baumbacha: