Alfonso Cuarón szykuje serial. W obsadzie Cate Blanchett i Kevin Kline

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alfonso+Cuar%C3%B3n+szykuje+serial.+W+obsadzie+Cate+Blanchett+i+Kevin+Kline-144722
Alfonso Cuarón szykuje serial. W obsadzie Cate Blanchett i Kevin Kline
źródło: Getty Images
autor: Franco Origlia
Alfonso Cuarón ("Roma", "Grawitacja") przygotowuje serial. Thriller "Disclaimer" powstaje dla platformy Apple TV+. Jego gwiazdami będą Cate Blanchett ("Mrs. America") i Kevin Kline ("Piękna i bestia").

"Disclaimer" - o czym opowie serial Cuaróna?


Bohaterką serialu będzie Catherine Ravenscroft (Cate Blanchett), szanowana dziennikarka telewizyjna i dokumentalistka, ujawniająca nadużycia szanowanych instytucji. W jej ręce trafia napisana przez pewnego wdowca (Kevin Kline) powieść, która ujawnia jej najmroczniejszy sekret.

GettyImages-1272156105.jpg Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


Cuarón napisze scenariusz, stanie za kamerą i wyprodukuje serial. To ekranizacja powieści Renee Knight. Autorami zdjęć będą Emmanuel Lubezki ("Grawitacja") i Bruno Delbonnel ("Ballada o Busterze Scruggsie"). Za produkcję odpowie studio Anonymous Content.

Alfonso Cuarón - co ma jeszcze w planach twórca "Grawitacji"?


Alfonso Cuarón to pięciokrotny laureat Oscara i zdobywca Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. W jego filmografii znajdują się m.in. "I twoją matkę też" (2001), "Harry Potter i więzień Azkabanu" (2004), "Ludzkie dzieci" (2006), "Grawitacja" (2013) i "Roma" (2018). Reżyser był też współtwórcą serialu "Believe" stacji NBC. Rozwijał też projekt serialowego horroru z Caseyem Affleckiem, ale nie doszedł on do skutku.

Zobaczcie nasz wywiad z reżyserem przeprowadzony przy okazji premiery filmu "Roma":


W 2019 roku Cuarón podpisał umowę z platformą Apple. "Disclaimer" będzie pierwszym projektem, który nakręci dla serwisu. Twórca jest również producentem powstającego dla Apple'a dramatu "Raymond and Ray". Wyreżyseruje go Rodrigo Garcia, a w obsadzie znaleźli się Ewan McGregor i Ethan Hawke.