BERLINALE 2023: hollywoodzka gwiazda na czele jury

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/BERLINALE+2023%3A+Kristen+Stewart+przewodnicz%C4%85c%C4%85+jury+konkursu+g%C5%82%C3%B3wnego-148780
BERLINALE 2023: hollywoodzka gwiazda na czele jury
źródło: Getty Images
autor: Thomas Niedermueller
Organizatorzy festiwalu filmowego w Berlinie ogłosili, że Kristen Stewart będzie przewodniczącą jury przyszłorocznego konkursu głównego. Impreza odbędzie się w dniach 16-26 lutego.

Kristen Stewart: pomost między Hollywood a EuropąMłoda, promieniejąca i z imponującym dorobkiem Kristen Stewart jest idealnym pomostem między Stanami Zjednoczonymi a Europą – deklarują dyrektorzy Berlinale, Mariette Rissenbeek i Carlo Chatrian - Od Belli Swan po księżną Walii ożywiła na ekranie nieśmiertelne postaci i jest jedną z najbardziej utalentowanych oraz wszechstronnych aktorek swojego pokolenia.

GettyImages-1034008884.jpg Getty Images © J. Countess


32-letnia Stewart występuje przed kamerą od ponad dwóch dekad. Pierwszą ważną rolę zagrała u boku Jodie Foster w dreszczowcu "Azyl" w reżyserii Davida Finchera. Międzynarodową popularność przyniósł jej udział w kasowej "Sadze Zmierzch" według serii powieści Stephenie Meyer. W tym roku otrzymała pierwszą w karierze nominację do Oscara za rolę księżnej Diany w filmie "Spencer". Inne ważne tytuły z jej udziałem to: "Seberg", "Sils Maria", "Motyl Still Alice", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Witamy u Rileyów".

Jak wyglądały początki kariery Kristen Stewart?
Aktualnie Stewart przymierza się do realizacji pełnometrażowego debiutu reżyserskiego. Będzie to ekranizacja wydanych także w Polsce wspomnień pisarki Lidii Yuknavitch pt. "Chronologia wody". Producentem filmu ma być Ridley Scott.

Program przyszłorocznego festiwalu w Berlinie zostanie ogłoszony w styczniu. Na razie wiemy, że laureatem honorowego Złotego Niedźwiedzia za osiągnięcia życia zostanie Steven Spielberg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones