Benedict Cumberbatch będzie śpiewał z Timothée Chalametem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Benedict+Cumberbatch+w+biografii+Boba+Dylana.+Gwiazd%C4%85+filmu+jest+Timoth%C3%A9e+Chalamet-150865
Benedict Cumberbatch będzie śpiewał z Timothée Chalametem
źródło: Getty Images
autor: Joe Maher
Benedict Cumberbatch w ostatnim czasie co chwilę zgadza się zagrać w kolejnym filmie. Niedawno informowaliśmy o jego angażu do ekranizacji powieści "Grief is the Thing With Feathers" i "How to Stop Time", a już słyszymy o kolejnym projekcie. To biografia Boba Dylana, której gwiazdą jest Timothée Chalamet, a reżyserem James Mangold ("Indiana Jones i artefakt przeznaczenia").

Co wiemy o filmowej biografii Boba Dylana?Projekt o tytule "A Complete Unknown" (wcześniej znany jako "Going Electric") skupi się na szczególnym momencie w karierze Dylana, gdy artysta folkowy zamienił gitarę akustyczną na elektryczną. Decydując się na bardziej rockandrollowe brzmienia muzyk podzielił swoich fanów. Podczas poprzednich trzech edycji tej imprezy Dylan prezentował akustyczny repertuar. Niektóre utwory wykonywał wspólnie z Joan Baez.

Film Mangolda powstaje dla należącego do Disneya studia Searchlight Pictures. Pierwszą wersję scenariusza napisał Jay Cocks ("Gangi Nowego Jorku"). Dylan będzie jednym z producentów przedsięwzięcia, dzięki czemu w filmie usłyszymy jego piosenki. Na ekranie mamy poznać wokalne możliwości samego Chalameta, który osobiście zaśpiewa wszystkie utwory. Zdjęcia do filmu rozpoczną się tego lata w Nowym Jorku.

Cumberbatch wcieli się w postać piosenkarza Pete'a Seegera. Spotkał on młodego Dylana i pomógł mu odnaleźć się na folkowej scenie muzycznej.

Posłuchajcie podcastu o filmie "Psie pazury"

Benedict Cumberbatch - nie tylko Marvvel. Ostatnie role aktoraChoć ostatnio dużo czasu Benedict Cumberbatch spędza na planach widowisk Marvela, to jednak nie ogranicza się tylko do nich. W ostatnim czasie zagrał m.in. w filmach "Psie pazury" i "Szalony świat Louisa Waina".

Aktor ma też sporo projektów w przygotowaniu. Tylko w postprodukcji są aż trzy filmy. Pierwszym jest "The End We Start From" rozgrywający się w czasie ekologicznego kryzysu, który prowadzi do zatopienia Londynu przez wielką falę powodziową.

Drugim jest "The Wonderful Story of Henry Sugar", gdzie Cumberbatch gra tytułowego bohatera, który za sprawą skradzionej książki widzi przyszłość i przenika wzrokiem przez przedmioty.

Trzeci film, w którym aktor ma drugoplanową rolę, jest "The Book of Clarence". Jego akcja rozgrywa się w 29 roku w Jerozolimie. Tytułowy bohater postanawia wykorzystać rosnącą sławę Jezusa Chrystusa dla własnych celów.

Zwiastun filmu "Szalony świat Louisa Waina"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones