Box office świat: "Niezniszczalni 2" są niezniszczalni także poza USA

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+office+%C5%9Bwiat%3A+%22Niezniszczalni+2%22+s%C4%85+niezniszczalni+tak%C5%BCe+poza+USA-88304
Wygląda na to że, "Niezniszczalni 2", zeszłotygodniowi prowadzący w zestawieniu międzynarodowego box-office'u, utrzymali się na pierwszym miejscu.


Film akcji z Sylvestrem Stallone, Jasonem Stathamem i innymi osiłkami miał w ten weekend premierę m.in. we Francji, gdzie zebrał około 5 milionów dolarów. Kolejne 4.1 miliona pochodzi z pokazów we Włoszech (w sumie zarobił już tam 4.3 miliona) i Rosji (w sumie już 14.1 miliona). Otwarcie w Hiszpanii przyniosło 2.5 miliona, a z Wielkiej Brytanii przypłynęło kolejne 1.8 miliona dolarów. Na Wyspach film zarobił już około 7 milionów.

Universal ogłosił, że film radzi sobie lepiej niż pierwsza część. "Niezniszczalni" zarobili poza USA w sumie 171.4 miliona dolarów. Po 10 dniach pokazów w Rosji już przekroczono tamtejszy wynik "jedynki" (13.7 miliona dolarów).

Nie ma jeszcze wyników z wszystkich krajów, gdzie pokazywano w ten weekend "Niezniszczalnych 2", ale zanosi się na to, że przebiją oni kwotę 15.3 milionów, jakie zarobił "Mroczny Rycerz powstaje". Film Christophera Nolana był w tym roku najlepiej zarabiającym obrazem w Wielkiej Brytanii (82.1 miliona dolarów), a także przebił 500-milionowy wynik "Mrocznego Rycerza" poza granicami USA (519 milionów). Prawdopodobnie uplasuje się na drugiej pozycji tego weekendu.

Pozycję numer trzy zajmuje "Merida Waleczna" z 14.6 miliona dolarów. W sumie produkcja Pixara zebrała już 212.3 miliona poza USA oraz 442.4 na całym świecie.

Czwarta była "Pamięć absolutna" z wynikiem 13.8 miliona. W sumie film z Colinem Farrellem zarobił już 79.5 miliona (poza USA).