Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Nosferatu+w%C5%82a%C5%9Bnie+znalaz%C5%82+swoj%C4%85+ukochan%C4%85-124471

Czy Nosferatu właśnie znalazł swoją ukochaną?

  • Variety
  • autor: łm
  • Filmy
Anya Taylor-Joy kontynuuje współpracę z reżyserem "Czarownicy", Robertem Eggersem. Aktorka negocjuje główną rolę kobiecą w remake'u klasyki kina grozy "Nosferatu".

1.jpg


Bohaterem oryginału z 1922 roku był Thomas Hutter, który na polecenie swojego szefa, Knocka, wyrusza do Transylwanii, gdzie ma sfinalizować umowę sprzedaży domu z hrabią Orlokiem. Nie baczy na ostrzeżenia okolicznych mieszkańców i tak trafia do posiadłości wampira. Tymczasem hrabia Orlok zwraca uwagę na medalion Huttera z portretem jego żony. Wampir postanawia ją odwiedzić.

W 1979 roku Werner Herzog nakręcił "Nosferatu wampir", swoją wersję opowieści, która miała być hołdem złożonym dziełu Murnaua. W 2000 roku powstał "Cień wampira", czyli fikcyjna opowieść o tym, jak kręcono "Nosferatu - symfonię grozy" (Murnau miał do roli Orloka zatrudnić prawdziwego wampira). Jednak dopiero wersja Eggersa będzie pierwszym pełnoprawnym remakiem.

"Nosferatu" powstanie dla wytwórni Studio 8.

Taylor-Joy ma napięty grafik. W najbliższym czasie wejdzie na plany zdjęciowe dwóch potencjalnych hitów: kontynuacji "Split" oraz ekranizacji komiksu Marvela "New Mutants".

zobacz też: