Donald Glover albo Ryan Gosling jako Willy Wonka?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Donald+Glover+albo+Ryan+Gosling+jako+Willy+Wonka-128557
Studio Warner Bros. przygotowuje nową wersję "Willy'ego Wonki i fabryki czekolady". I wygląda na to, że mają już kilku potencjalnych kandydatów do zagrania postaci, w którą wcielali się wcześniej Gene Wilder i Johnny Depp.


Na shortliście wytwórni są podobno Ryan Gosling, Ezra Miller i Donald Glover. W lipcu mówiło się o tym, że Gosling ("La La Land", "Blade Runner 2049")jest bardzo zainteresowany rolą w widowisku, więc wygląda na to, że jest o krok bliżej realizacji swojego celu. O ile oczywiście pokona dwóch pozostałych kandydatów - niezwykle popularnego ostatnimi czasy Glovera ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", "Atlanta") oraz Millera, który jest już silnie zakorzeniony w produkcjach studia Warner ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Liga Sprawiedliwości").  

Film nie powtórzy jednak historii o małym Charlie'em, który odwiedza tytułową fabrykę. Ma to być prequel: akcja filmu będzie toczyć się przed wydarzeniami z klasycznej książki Roalda Dahla, którą ekranizowali Mel Stuart (w 1971) i Tim Burton (w 2005).

Scenariusz widowiska pisze Simon Rich ("Man Seeking Woman"), a za kamerą stanie Paul King, twórca dwóch części "Paddingtona".
Udostępnij: