Gotowi na kolejny "Krzyk"? Twórcy piątej części chcą kontynuować serię

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+kolejny+%22Krzyk%22+Tw%C3%B3rcy+pi%C4%85tej+cz%C4%99%C5%9Bci+chc%C4%85+kontynuowa%C4%87+seri%C4%99-144546
Gotowi na kolejny "Krzyk"? Twórcy piątej części chcą kontynuować serię
Choć do premiery piątej części horroru "Krzyk" zostały jeszcze dwa miesiące, twórcy filmu już planują powstanie kolejnych odcinków serii.

W rozmowie z magazynem "Total Film" współreżyser nowego "Krzyku", Tyler Gillett ("Zabawa w pochowanego"), stwierdził: Nowa obsada jest niesamowita. Powracające na ekran gwiazdy cyklu są wspaniałe. Myślę, że razem ze scenarzystami Guyem Busickiem i Jamesem Vanderbiltem udało nam się znaleźć powód, by opowiedzieć następną historię. Wiemy, że w baku jest więcej benzyny, a w Woodsboro - więcej historii do opowiedzenia na temat tych postaci.   

zobacz zwiastun nowej odsłony horroru "Krzyk"

Szczegóły nowego "Krzyku" nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo jedynie, że - wbrew tytułowi - nie będzie to reboot, ale bezpośredni sequel poprzednich filmów, a w obsadzie pojawią się gwiazdy cyklu: Neve Campbell (Sydney Prescott), David Arquette (Dewey Riley) i Courteney Cox (Gale Weathers). Na ekranie pojawi się również ponownie  Marley Shelton, która w "Krzyku 4" zagrała zastępczynię szeryfa Judy Hicks.

Wcześniej poznaliśmy także nazwiska piątki aktorów, którzy zagrają nowe postacie. Są to: Dylan Minnette ("Trzynaście powodów"), Mason Gooding ("Love, Victor"), Mikey Madison ("Pewnego razu... w Hollywood"), Kyle Gallner ("Godzina oczyszczenia") i Jasmin Savoy Brown ("For the People").

"Krzyk": film, który reanimował gatunek slasheraZrealizowany w 1996 roku pierwszy "Krzyk" był powiewem świeżości w kinie grozy. Wypełniony metahumorem film reanimował dogorywający wówczas gatunek slashera, a także okazał się największym hitem kasowym w karierze reżysera Wesa Cravena. Akcja horroru rozgrywa się w małym miasteczku Woodsboro, w którym grasuje seryjny morderca. Swe ofiary wybiera spośród uczniów miejscowej szkoły. Dzwoni do nich, proponując quiz ze znajomości popularnych filmów grozy. Horror zaczyna się, gdy nieszczęśnik popełni błąd. Sidney Prescott jeszcze nie doszła do siebie po starcie matki, która została zamordowana przed rokiem. Dokładnie w rocznicę jej śmierci odbiera telefon od tajemniczego nieznajomego proponującego jej dziwną grę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones