Gunn i Cena szykują serialowy spin-off "The Suicide Squad"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gunn+i+Cena+szykuj%C4%85+serialowy+spin-off+%22The+Suicide+Squad%22-139450
Gunn i Cena szykują serialowy spin-off "The Suicide Squad"
źródło: Getty Images
autor: Handout
Serwis streamingowy HBO Max zlecił realizację 8-odcinkowego serialu "Peacemaker" z Johnem Ceną w tytułowej roli. Będzie to spin-off komiksowego widowiska "The Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna.

Pierwsze wcielenie Peacemakera w komiksach DC to Christopher Smith - dyplomata-pacyfista oraz syn komendanta nazistowskiego obozu śmierci. Mężczyzna jest tak bardzo oddany idei pokoju, że w jej obronie potrafi zabić każdego.


Serial przedstawi genezę Peacemakera. Gunn napisze scenariusze wszystkich odcinków pierwszego sezonu, a także zajmie się reżyserią części z nich. Zdjęcia mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

"Peacemaker" to okazja, by opowiedzieć o aktualnych problemach świata przez pryzmat tytułowego superbohatera / superzłoczyńcy / największego dupka na świecie - mówi filmowiec - Jestem podekscytowany rozszerzeniem świata "The Suicide Squad" oraz przeniesieniem tej postaci z filmowego uniwersum DC do serialu. I oczywiście możliwością ponownej pracy z Johnem, Peterem i moimi przyjaciółmi w Warner Bros. To wisienka na torcie.

"The Suicide Squad" trafi do kin 6 sierpnia 2021 roku. W obsadzie filmu prócz Ceny znaleźli się m.in. Margot Robbie, Idris Elba, Jai Courtney i Viola Davis.


Przypomnijmy, że HBO Max przygotowuje również serialowy spin-off filmu "The Batman" z Robertem Pattinsonem. Akcja produkcji będzie się toczyć w tym samym świecie, w którym rozgrywać się będą wydarzenia przedstawione w najnowszej odsłonie przygód Mrocznego Rycerza. Za scenariusz odpowiada Terence Winter