Gyllenhaal i Villeneuve szykują kolejny wspólny projekt

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gyllenhaal+i+Villeneuve+szykuj%C4%85+kolejny+wsp%C3%B3lny+projekt-139349
Gyllenhaal i Villeneuve szykują kolejny wspólny projekt
źródło: Getty Images
autor: George Pimentel
Goszcząc w podcaście Rogera Deakinsa, Jake Gyllenhaal ujawnił, że wraz  z reżyserem Denisem Villeneuve'em pracuje nad nowym przedsięwzięciem.

Aktor nie chciał, niestety, zdradzić szczegółów projektu. Przypomnijmy, że w 2013 roku Gyllenhaal i Villeneuve nakręcili wspólnie dwa filmy: "Wroga" i "Labirynt". Zdjęcia do drugiego zrobił Roger Deakins.

Aktualnie Villeneuve pracuje nad ekranizacją kultowej powieści science fiction "Diuna". Premierę widowiska, w którym główne role zagrali Timothée Chalamet i Oscar Isaac, zaplanowano na grudzień. W wywiadach reżyser wielokrotnie zaznaczał, iż po "Blade Runner 2049" i "Diunie" chciałby nakręcić coś bardziej kameralnego.

Jeśli chodzi o Gyllenhaala, w listopadzie aktor rozpocznie zdjęcia do remake'u duńskiego thrillera "Winni". To historia dyspozytora policyjnej linii alarmowej, który próbuje pomóc porwanej kobiecie. Za kamerą stanie Antoine Fuqua, z którym gwiazdor miał okazję pracować w 2015 roku przy "Do utraty sił". Scenariusz napisał Nic Pizzolatto ("Detektyw").