Hollywoodzki gwiazdozbiór w nowym filmie del Toro

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hollywoodzki+gwiazdozbi%C3%B3r+w+nowym+filmie+del+Toro-134118
Toni Collette, Cate Blanchett, Rooney Mara, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Ron Perlman, Michael Shannon i Mark Povinelli negocjują role w nowym filmie Guillermo del Toro pt. "Nightmare Alley".

GettyImages-1163270512.jpg Getty Images © Daniel Knighton


To historia Stana Carlisle'a (Bradley Cooper), który zatrudnia się jako naganiacz w wędrownym jarmarku osobliwości. Największą gwiazdą przedsięwzięcia jest wróżka Zeena, której na scenie towarzyszy nadużywający alkoholu mąż, Pete. Ambitny Stan pragnie zająć miejsce mężczyzny, zawrócić w głowie Zeenie i w ten sposób nauczyć się jej najlepszych sztuczek. Wszystko po to, by móc stworzyć własne show dla bogatych klientów, w którym rolę medium będzie odgrywać ukochana bohatera, Molly.

Collette miałaby zagrać Zeenę, Dafoe - Pete'a, a Mara - Molly. Perlmanowi przypadłaby rola siłacza Brunona, Blanchett - psycholożki Pete'a, zaś Jenkinsowi - jednej z ofiar bohatera. Na razie nie wiadomo, w kogo mogliby się wcielić Shannon i Povinelli.

Scenariusz na podstawie powieści "Zaułek koszmarów" Williama Lindsaya Greshama napisali del Toro i Kim Morgan. Zdjęcia ruszają na początku przyszłego roku. Produkcję sfinansuje Fox Searchlight.