Halle Berry jako żona Denzela Washingtona? Zagra w filmie Spike'a Lee?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Berry+jako+%C5%BCona+Washingtona+Dosta%C5%82a+ofert%C4%99+roli+w+%22High+and+Low%22+Spike%27a+Lee-154068
Halle Berry jako żona Denzela Washingtona? Zagra w filmie Spike'a Lee?
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Jak podaje blog World of Reel, Halle Berry zaoferowano rolę w "High and Low" Spike'a Lee. Aktorka miałaby się wcielić w żonę bohatera granego przez Denzela Washingtona.

Rok 2002. Denzel Washington i Halle Berry z Oscarami za pierwszoplanowe role w "Dniu próby" i "Czekając na wyrok"

Co wiemy o "High and Low"?


"High and Low" to remake "Nieba i piekła" Akiry Kurosawy. Bohaterem oryginału jest przedsiębiorca Gondo (Toshiro Mifune). Gdy pewnego dnia syn jego szofera zostaje przez pomyłkę wzięty za jego potomka i porwany, Gondo staje przed moralnym dylematem: jeśli zapłaci okup, stanie w obliczu bankructwa. 

Scenariusz nowej wersji napisali Lee i Alan Fox. Projekt jest koprodukcją A24 i Apple Original Films. Pierwsze studio zajmie się dystrybucją kinową filmu, podczas gdy drugie otrzyma prawa do pokazywania go na platformie streamingowej AppleTV+. 

"High and Low" będzie piątym wspólnym projektem Washingtona i Lee. Do tej pory nakręcili razem "Czarny blues" (1990), "Malcolma X" (1992), "Grę o honor" (1998), i "Plan doskonały" (2006).

Zobacz zwiastun "Moonfall"


Aktualnie filmografię Halle Berry zamyka "Moonfall" w reżyserii Rolanda Emmericha. Zobaczcie zwiastun: Na skutek serii niewyjaśnionych zjawisk Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie zagładzie. Była astronautka Jo Fowler (Halle Berry) jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu. Większości naukowców i polityków ta teoria wydaje się szalona, ale Fowler wierzy, że jest wciąż szansa, by ocalić Ziemię. Wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję: dawnym astronautą Brianem Harperem (Patrick Wilson) oraz niejakim Housemanem (John Bradley), specem od teorii spiskowych, Fowler przygotowuje misję ostatniej szansy. Kładąc na szali całą swoją wiedzę, doświadczenie i życie, wyruszają w kosmiczną podróż, podczas której odkryją, że Księżyc nie jest tym, czym nam się zawsze wydawał.