Jesienna ramówka stacji FOX na sezon 2013/2014

E! Entertaiment / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jesienna+ram%C3%B3wka+stacji+FOX+na+sezon+2013+2014-95700
W Nowym Jorku jak co roku w maju największe amerykańskie stacje telewizyjne ogłaszają swoje jesienne ramówki. FOX jest drugim obok NBC kanałem, który prezentuje je w pierwszej kolejności. W swojej ofercie zamieścił wyjątkowo dużo nowych propozycji, bo aż 11. Z ramówki wypadły 4 produkcje, a 10 seriali powróci wraz z nowym sezonem. Nie wiadomo jakie będą losy animowanego "The Cleveland Show".


Wśród anulowanych seriali, które nie powrócą na antenę wraz z jesienną ramówką, znalazły się:
- "Ben i Kate" – po pierwszym sezonie;
-"Fringe: Na granicy światów" – po pięciu sezonach produkcja dobiegła końca;
- "Lekarz mafii" – po pierwszym sezonie;
- "Touch" – po dwóch sezonach.

W sezonie 2013/2014 FOX zaprezentuje 11 nowych seriali. Oto one:

– "Almost Human" – jeszcze jedna produkcja sci-fi od J.J. Abramsa. Serial opowie o niedalekiej przyszłości, w której policjanci z Los Angeles jako partnerów posiadają wysoko zaawansowane roboty. Występują Karl Urban, Lily Taylor i Minka Kelly. Premiera późną jesienią.


– "Brooklyn Nine-Nine" – nowy serial komediowy z Andym Sambergiem w roli głównej. Opowie historię detektywów z Brooklynu, którzy muszą zmierzyć się ze swoim nowym szefem. Serial pokaże nie tylko rozwiązywane sprawy, ale też ludzi, którzy kryją się za policyjną odznaką.


– "Dads" – komediowy serial o dwóch twórcach imperium gier komputerowych i najlepszych przyjaciołach, których życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wprowadzają się do nich ojcowie. W rolach synów Seth Green i Giovanni Ribisi.


– "Enlisted" – nowa komedia od twórcy "Cougar Town: Miasto Kocic" oparta na jego własnych doświadczeniach. Serial opowie o trzech braciach, którzy wspólnie pracują w armii w małej bazie wojskowej na Florydzie.


– "Gang Related" – nowy serial dramatyczny o specjalnym zespole zwalczającym zorganizowaną przestępczość. Jego celem są trzy gangi, w tym jeden, z którym powiązania ma członek zespołu. W głównych rolach Ramon Rodriguez i Terry O'Quinn. Premiera zimą.

– "Rake" – dramat z Gregiem Kinnearem i Mirandą Otto w rolach głównych, na podstawie australijskiego serialu o tej samej nazwie. Jest to opowieść o genialnym, ale autodestrukcyjnym obrońcy. Premiera zimą.


– "Sleepy Hollow" – serial dramatyczny od twórców "Fringe". Co by to było, gdybyś obudził się 250 lat po śmierci i odkrył, że świat stoi na krawędzi upadku?


– "Murder Police" – animowana komedia o policji od twórcy "Głowy rodziny". Premiera zimą.

– "Surviving Jack" – komediowy serial o rodzinie, wychowywaniu i dojrzewaniu w czasach, gdy nie można było "wygooglować" pomocy. W roli ojca rodziny – Chris Meloni. Premiera zimą.

"Us & Them" – serial komediowy będący adaptacją brytyjskiej produkcji "Gavin i Stacey", w którym dwoje młodych ludzi (Jason Ritter i Alexis Bledel) stara się utrzymać swój związek na odległość. Premiera z końcem 2013 roku.


"Wayward Pines" – nowy serial M. Night Shyamalana. Bohaterem jest agent Ethan Burke, który przyjeżdża do sielankowego miasteczka Wayward Pines w celu odnalezienia dwóch innych agentów federalnych, którzy zaginęli. Zamiast odpowiedzi jego dochodzenie sprowokuje jedynie kolejne pytania. Premiera w 2014 roku.


Ponadto z kolejnymi sezonami powrócą następujące produkcje:


"Amerykański tata" – 9. sezon, w Polsce serial emitowany przez Canal+;
"Bob's Burgers" – 4. sezon;
"Dorastająca nadzieja" – 4. sezon, w Polsce serial znany widzom HBO;
"The Following" – 2. sezon pojawi się zimą;
"Głowa rodziny" – 12. sezon, w Polsce serial emitowany na Fox Polska;
"Glee" – 5. sezon, w Polsce znany widzom TVP1 i Fox Polska;
"Jess i chłopaki" – 3. sezon, kilka odcinków wyświetlanychbyło na Fox Polska;
"Kości" – 9. sezon, w Polsce serial znany widzom Polsatu;
"Simpsonowie" – już 25. sezon kultowego serialu, w Polsce emitowany obecnie na Fox Polska;
"Świat według Mindy" – 2. sezon.


Ramówka stacji NBC znajduje się tutaj.
Ramówka stacji ABC znajduje się tutaj.
Ramówka stacji CBS znajduje się tutaj.
Ramówka stacji The CW znajdzie się tutaj.