Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+zdj%C4%99%C4%87+do+%22Gwiezdnych+wojen+IX%22-131901

Koniec zdjęć do "Gwiezdnych wojen IX"

  • Deadline
  • autor: mw
  • Filmy
To już koniec! Zdjęcia do IX epizodu "Gwiezdnych wojen" właśnie się zakończyły, zaś trylogia podsumowująca ponad czterdziestoletnią historię cyklu powoli się domyka.

"Mam wobec was dożywotni dług wdzięczności" - napisał na swoim Twitterze reżyser J.J. Abrams, umieszczając zdjęcie Daisy Ridley, Oscara Isaaca oraz Johna Boyegi.  Wyglądają na zmęczonych, szczęśliwych i pełnych żalu, że to już koniec ich gwiezdnowojennej przygody. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 1 sierpnia 2018 roku w londyńskich Pinewood Studios. Do obsady dołączyli Naomi Ackie oraz Richard E. Grant. Z najstarszego składu pozostali Mark Hamill, Anthony Daniels, Billy Dee Williams jako powracający Lando Calrissian, a także zmarła Carrie Fisher - dzięki materiałom nagranym na potrzeby "Przebudzenia mocy". W głównych rolach ponownie zobaczymy Ridley, Drivera, Boyegę oraz Isaaca

Za kamerą stanął oczywiście Abrams, kompozytorem jest po raz dziesiąty John Williams (pracował również przy "Hanie Solo"), a scenarzysta to Chris Terrio. Film zobaczymy 20 grudnia, tytułu jeszcze nie ujawniono. 

zobacz też: