Kristen Stewart wyreżyseruje film. Wiemy, o czym będzie opowiadał

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kristen+Stewart+wyre%C5%BCyseruje+film.+Wiemy%2C+o+czym+b%C4%99dzie+opowiada%C5%82-148476
Kristen Stewart wyreżyseruje film. Wiemy, o czym będzie opowiadał
źródło: Getty Images
autor: J. Countess
Kristen Stewart przymierza się do realizacji pełnometrażowego debiutu reżyserskiego. Nominowana do Oscara aktorka stanie za kamerą "The Chronology of Water" - ekranizacji wydanych także w Polsce wspomnień pisarki Lidii Yuknavitch. Główną rolę w filmie zagra Imogen Poots.

"The Chronology of Water": szczegóły filmuStewart napisała scenariusz do spółki z Andym Mingo. "The Chronology of Water" wyprodukuje należące do Ridleya Scotta studio Scott Free, które uczestniczyło wcześniej w powstaniu krótkometrażówki "Come Swim" (2017), czyli pierwszego reżyserskiego projektu Stewart.   

Polski wydawca literackiego pierwowzoru opisuje "Chronologię wody" w następujący sposób:

Wszystko, co przechowuję w pamięci, wiruje wokół wydarzeń w moim życiu jak woda – pisze Lidia Yuknavitch, czyniąc z tego żywiołu centralny punkt opowieści o swoim życiu. A nie było ono łatwe. Bo czy są słowa, które mogą oddać ból matki po utracie dziecka? Czy da się opisać dorastanie w domu przepełnionym gniewem ojca? I jak przedstawić lata autodestrukcji napędzanej alkoholem, narkotykami i seksem?

GettyImages-628314448.jpg Getty Images © Gary Gershoff
Imogen Poots

Yuknavitch bez lęku i zahamowań prowadzi nas przez własne doświadczenia, nie ukrywając egzystencjalnych kryzysów i nie uciekając od intelektualnych rozważań. Ma wielu przewodników, którzy pozwolili jej przetrwać lata niepewności, uzależnień i niewyobrażalnego bólu – od Joanny d’Arc po Kathy Acker, od markiza de Sade po Kena Keseya. Yuknavitch nie boi się dosadności, opisując ludzkie ciało jako metaforę tego, co przeżyte. Autorka imponuje szczerością i bezkompromisowością, odwagą, by pomimo przeciwności iść dalej. W końcu Chronologia wody to również głos sprzeciwu wobec tyranii współczesnej kultury próbującej wmówić kobietom, jak powinny żyć.   

Kristen Stewart, Imogen Poots: gdzie ostatnie wystąpiły?Filmografię Stewart zamyka  film Davida Cronenberga "Zbrodnie przyszłości", w którym zagrała u boku Viggo Mortensena i Léi Seydoux. Poots mogliśmy ostatnio zobaczyć w oscarowym dramacie "Ojciec" w reżyserii Floriana Zellera.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones