Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Leonardo+DiCaprio+zagra+Stana+Lee-124863

Leonardo DiCaprio zagra Stana Lee?

  • Bleeding Cool
  • autor: łm
  • Filmy
W ciągu minionego roku dziennikarze wieszczyli, że Leonardo DiCaprio zagra m.in. pogromcę Czarnej Ręki, seryjnego mordercę, poetę Rumiego, Leonarda DaVinci oraz Jokera. Dziś do pokaźnej listy potencjalnych ról dołączyła kolejna. Laureat Oscara miałby wcielić się w legendarnego scenarzystę komiksów, ojca najsłynniejszych superbohaterów Marvela, Stana Lee.

GettyImages-605874588.jpg
Getty Images © Chip Somodevilla


Wierzcie lub nie, ale rozmawiałem na ten temat z Leonardo DiCaprio - oznajmił niedawno Lee w rozmowie z fanami - Jesteśmy sąsiadami. Parę miesięcy temu gadaliśmy ze sobą i on wtedy powiedział mi: Rany, fajnie byłoby przenieść twoją historię na ekran. Stwierdziłem: Cóż, przesłucham cię do tej roli. Muszę się upewnić, że facet się do niej nadaje.

Jak możecie się domyślić, Lee nie zdradził, kto miałby stanąć za kamerą. Nie wiadomo również, kiedy jego biografia trafi do kin. Autor komiksów nie wyjaśnił także, czy chodzi o film, nad którym pracują producenci "Sagi Zmierzch". Rozgrywający się w latach 70. obraz ma być utrzymany w podobnym tonie co "Kingsman" i "Bondy" z Rogerem Moore'em. Na ekranie nie zabraknie więc nakręconych z przymrużeniem oka scen akcji oraz pokaźnej dawki humoru.  

Filmografię DiCaprio zamyka "Zjawa" z 2015 roku. Gwiazdor otrzymał za nią pierwszego w karierze Oscara.

zobacz też: