Luc Besson ma już scenariusz "Valeriana 2"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luc+Besson+ma+ju%C5%BC+scenariusz+%22Valeriana+2%22-124078
Choć "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" zadebiutuje w kinach dopiero w najbliższy piątek, reżyser Luc Besson już ma w planach kolejne części.

GettyImages-659259788.jpg Getty Images © Alberto E. RodriguezW rozmowie z portalem The Nerdist Francuz oznajmił: Skończyłem scenariusz drugiej części, teraz piszę trójkę. Nie mam pojęcia, czy trafią one do realizacji. To nie zależy ode mnie lecz od publiczności. Moi przyjaciele pytają mnie: "Po co piszesz sequel? Nawet nie wiesz, czy go zrobisz". Mam to w nosie. Frajdę sprawia mi sam proces twórczy. Robię to dla siebie. Po tym, jak napisałem sequel, nudziłem się przez miesiąc. Wreszcie powiedziałem: napiszę trójkę! Reżyser dodał, że dla zabawy mógłby napisać nawet 15 scenariuszy "Valeriana".

Nowe dzieło Bessona to najdroższy film w dziejach europejskiej kinematografii. Jego budżet wyniósł prawie 200 milionów dolarów.

Tytułowy bohater (Dane DeHaan) oraz Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Polską premierę zaplanowano na 4 sierpnia.