Nowe DC? Nieważne! Matt Reeves pisze scenariusz "Batmana 2"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matt+Reeves+potwierdza%2C+%C5%BCe+kontynuacja+widowiska+%22Batman%22+jest+w+przygotowaniu-149131
Nowe DC? Nieważne! Matt Reeves pisze scenariusz "Batmana 2"
źródło: Materiały prasowe
Niech Was nie martwią ostatnie zawirowania wokół DC i studia Warner Bros. Matt Reeves potwierdził, że pracuje nad kontynuacją widowiska "Batman". Reżyser zapewnia, że plany przebudowy kinowego uniwersum nie wpłynęły na jego zakątek DC.

Matt Reeves podekscytowany kontynuacją "Batmana"GettyImages-1372401544.jpg Getty Images © Jeff Spicer


W wywiadzie, jaki Matt Reeves udzielił dla portalu Collider, padło pytanie, czy reżyser planuje kręcić w tym roku jakiś projekt. Nie odpowiem na to pytanie. Zdradzę tylko, że pracujemy nad filmem. Ujmę to tak, powiedział enigmatycznie twórca. Zaraz ujawnił jednak więcej szczegółów: Jesteśmy głęboko w temacie. Piszę scenariusz razem z moim współpracownikiem, Mattsonem Tomlinem. To bardzo ekscytujące, jestem podekscytowany tym, co robimy.
 
Tomlin i Reeves napisali wspólnie scenariusz pierwszego "Batmana".

Podczas tego samego wywiadu Reeves pochwalił też współpracę z Robertem Pattinsonem: Jestem podekscytowany, móc kontynuować pracę z Robem, bo uważam, że to wyjątkowa osoba i aktor.

Na chwile obecną nie znamy więcej szczegółów kontynuacji "Batmana".

"Pingwin" ma podprowadzić "Batmana 2"


 
Oczywiście w przygotowaniu wciąż jest serialowy spin-off "Batmana", którego bohaterem będzie Pingwin. Akcja "The Penguin" rozpocznie się tydzień po wydarzeniach przedstawionych w filmie. Serial porównywany jest do "Człowieka z blizną" i ma opowiedzieć o tym, jak Pingwin zdobył władzę w półświatku Gotham.

Reeves potwierdził w nowym wywiadzie, że serial ma położyć fundamenty dla kontynuacji "Batmana": Jest cała sieć rzeczy, które chcemy zrobić. To, co robimy w "The Penguin", doprowadzi do sequela i tego, o czym będzie on opowiadał.

W obsadzie są Colin Farrell (jako tytułowy bohater) i Cristin Milioti (jako Sofia Falcone). Showrunnerką serialu jest Lauren LeFranc.

"Mam parę uwag": posłuchajcie podcastu o "Batmanie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones