Meryl Streep dziękuje twórcom "Barbie". Margot Robbie sceptyczna wobec sequela

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Meryl+Streep+dzi%C4%99kuje+tw%C3%B3rcom+%22Barbie%22.+Margot+Robbie+sceptyczna+wobec+sequela-153531
Meryl Streep dziękuje twórcom "Barbie". Margot Robbie sceptyczna wobec sequela
źródło: Getty Images
autor: Jerod Harris
Rok temu Steven Spielberg dziękował Tomowi Cruise'owi za "Top Gun: Maverick" – widowisko, które uratowało kino w czasach pandemii. Tegoroczną bohaterką jest "Barbie". Za co Meryl Streep jest wdzięczna jej twórcom?

Meryl Streep dziękuje twórcom "Barbie"


Meryl Streep podziękowała twórcom "Barbie" podczas festiwalu filmowego w Palm Springs. Zdaniem aktorki sukces dzieła Grety Gerwig uratował Hollywood, które tego lata zmagało się ze strajkami scenarzystów i aktorów. 

Zeszłego lata uratowaliście kino i nasze miejsca pracy. Przynieśliście radość niezliczonym pokoleniom i osobom o różnej identyfikacji płciowej. Dzieciaki, płyńcie na tej fali, póki nie będziecie starzy i zasłużycie na znużenie – jak ja – powiedziała.

W 2023 roku "Barbie" została królową box office'u. Na całym świecie film zarobił 1,4 miliarda dolarów. Jest to także najbardziej dochodowa produkcja studia Warner Bros. w historii. 

"Barbie" powróci? Margot Robbie nie jest przekonana


Po komercyjnym sukcesie "Barbie" naturalnie pojawiły się pytania o sequel. Wcielająca się w tytułową rolę Margot Robbie nie jest jednak entuzjastycznie nastawiona do tego pomysłu. 

To zabawne, że w dzisiejszych czasach wszyscy odruchowo pytają o sequel. Nie wydaje mi się, aby tak było 20 lat temu – powiedziała w rozmowie z Variety. Ten film nie został zaprojektowany jako trylogia... Nie wiem, jak to w ogóle miałoby wyglądać. Chcemy zrobić więcej filmów, które wywrą taki wpływ, jaki miała "Barbie", ale nie wiem, czy to musi być "Barbie 2". Dlaczego nie przenieść na ekran kolejnego wielkiego, oryginalnego, śmiałego projektu, przy którym będziemy mieć wspaniałego reżysera, duży budżet i wsparcie dużego konglomeratu? To jest to, co chcę robić.

"Barbie" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Barbie": Zobacz zwiastun "Barbie"


Idealne życie Barbie (Margot Robbie) zakłócają niespodziewane myśli o śmierci. Aby naprawić sytuację, lalka musi odnaleźć dziewczynkę, która się nią bawi. W podróży do Prawdziwego Świata postanawia towarzyszyć jej Ken (Ryan Gosling). Zobaczcie zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones