Mickey Rourke krytykuje Toma Cruise'a: gra tę samą rolę od 35 lat, jest nieistotny

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mickey+Rourke+krytykuje+Toma+Cruise%27a%3A+gra+t%C4%99+sam%C4%85+rol%C4%99+od+35+lat%2C+jest+nieistotny-147077
Mickey Rourke krytykuje Toma Cruise'a: gra tę samą rolę od 35 lat, jest nieistotny
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Za sprawą "Top Gun: Maverick" Tom Cruise świętuje aktualnie największy kasowy sukces w karierze. W Hollywood jest jednak przynajmniej jedna osoba, na której triumf 60-letniego gwiazdora nie robi żadnego wrażenia. To Mickey Rourke.                  

Mickey Rourke krytycznie o Tomie CruisieGoszcząc w programie "Piers Morgan Uncensored", znany m.in. z "Zapaśnika" oraz "Harry'ego Angela" aktor stwierdził, że blisko 1,2 mld dolarów wpływów "Top Gun 2" ze światowego box office'u "gówno go obchodzi".


Tom Cruise gra tę samą rolę od 35 lat. Nie mam dla czegoś takiego szacunku – stwierdził Rourke. – Nie obchodzą mnie pieniądze ani władza. Kiedy oglądam Ala Pacino albo Christophera Walkena, albo wczesne role De Niro, Richarda Harrisa i Raya Winstone’a, to właśnie takim aktorem chcę być. Jak wszyscy ci goście, którzy nieustannie starali się napinać aktorskie muskuły.  

Gdy prowadzący Piers Morgan zapytał, czy Tom Cruise jest dobrym aktorem, Rourke odparował: Myślę, że jest nieistotny.  
 

"Top Gun: Maverick" - największy hit kinowy 2022 roku?Kinowy debiut "Mavericka" był wielokrotnie przekładany. Pierwotnie film miał trafić na ekrany w lipcu 2019 roku. Producenci byli jednak zmuszeni przesunąć datę premiery na czerwiec 2020 z powodu przeciągających się prac nad powietrznymi scenami. Kolejne opóźnienia wymusiła pandemia koronawirusa. Ostatecznie film wylądował w kinach na całym świecie 27 maja i z miejsca stał się olbrzymim przebojem. Aktualnie "Maverick" jest na dobrej drodze, by stać się największym hitem kinowym 2022 roku.


"Top Gun: Maverick" to kontynuacja widowiska "Top Gun" z 1986 roku. Grany przez Cruise'a Pete Mitchell przygotowuje grupę młodych pilotów do udziału w niebezpiecznej misji. Jednym z podopiecznych bohatera jest porucznik Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jego zmarłego przed laty przyjaciela.      

Film wyreżyserował Joseph Kosiński ("TRON: Dziedzictwo", "Niepamięć") według scenariusza Ehrena Krugera, Erica Warrena Singera i Christophera McQuarrie'ego. W obsadzie "Top Gun: Maverick" znaleźli się także Jennifer Connelly, Lewis Pullman, Val Kilmer, Jon Hamm i Ed Harris.    

W jakim filmie wystąpił ostatnio Mickey Rourke?Filmografię Mickeya Rourke'a zamyka "The Palace" w reżyserii Romana Polańskiego. Akcja filmu rozgrywa się w Sylwestra 1999 roku w luksusowym szwajcarskim hotelu. Bohaterami są goście oraz pracownicy, których losy przecinają się w zaskakujący sposób. 

W obsadzie znaleźli się także m.in. Oliver Masucci ("Dark"), Fanny Ardant ("Poznajmy się jeszcze raz"), John Cleese oraz Fortunato Cerlino.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones