Netflix: Top 10 tygodnia – świat znów w rękach "Bridgertonów"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+na+%C5%9Bwiecie.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+13-19.05.2024-155729
Netflix: Top 10 tygodnia – świat znów w rękach "Bridgertonów"
"Matka panny młodej" pozostaje najpopularniejszym filmem na platformie Netflix. Produkcja z Brooke Shields w roli głównej nie znalazła godnego przeciwnika wśród takich tytułów jak "Hiszpański kurier", "Madame Web" czy "Niepokój". Jednak hitem tygodnia bez wątpienia został kolejny sezon serialu "Bridgertonowie". Arystokratyczna saga nie pozostawiła wątpliwości innym tytułom w tej kategorii, dostając się do Top 10 w aż 92 krajach. Jakie pozostałe propozycje podbiły serca widzów z całego świata i trafiły do zestawienia najchętniej oglądanych produkcji w ofercie platformy Netflix? Przekonajcie się poniżej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 13-19.05.2024Aby pomścić śmierć swojej żony, sparaliżowany mężczyzna poddaje się eksperymentalnemu zabiegowi wszczepienia wspomagającego siły implantu STEM. Ma zamiar znaleźć ludzi odpowiedzialnych za brutalny napad na jego dom i zabójstwo ukochanej.

Ucieczka rodziny staje się jeszcze bardziej przerażająca, gdy intruz opętuje ciało nastoletniej córki, wystawiając ją na łaskę jego coraz bardziej złowrogich rozkazów.

Porwana dziewczyna trafia do opuszczonego domu, gdzie podejmuje próbę uratowania przyjaciela i ucieczki z rąk nikczemnego porywacza.

Bohaterami tej komedii są członkowie rodziny z Brazylii, którzy opuszczają swój kraj i ruszają na wymarzoną podróż do Stanów Zjednoczonych.

Niezwykły duet składający się z nieokrzesanego ogra i gadatliwego osła rusza na ratunek księżniczce pilnowanej przez ziejącego ogniem smoka.

Marzący o sławie śpiewający kucyk zostaje gwiazdą, gdy zmienia się w lśniącego jednorożca. Jednak życie celebryty okazuje się ciągłą jazdą bez trzymanki.

Nastolatek w areszcie domowym zaczyna szpiegować sąsiadów, lecz w wyniku niepokojących wydarzeń nabiera podejrzeń, że jego sąsiad jest seryjnym mordercą.

"Madame Web" to historia ratowniczki medycznej, Cassandry Webb, która pracuje na Manhattanie. Okazuje się, że może mieć niezwykłe umiejętności jasnowidzenia. Poznaje trzy młode kobiety mające według jej wizji niezwykłą przyszłość. Pod warunkiem, że jej dożyją.

Niepozorny parkingowy wkracza do świata przestępczego, gdzie czekają na niego ogromne pieniądze i szybkie samochody – oraz nieunikniona katastrofa.

Kiedy Emma, córka Lany, wraca do domu z zagranicy, szokuje informacją, że wychodzi za mąż – w Tajlandii, za miesiąc. Jakby tego było mało, Lana odkrywa, że tajemniczy mężczyzna, w którym zakochała się jej córka, to syn mężczyzny, który dawno temu złamał jej serce.Top 10 seriali Netfliksa na świecie: 13-19.05.2024(Sezon 2) "Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. Scenariusz został zainspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn.

Obraźliwe teksty. Żarty bez hamulców. Tom Brady zbiera cięgi w tym gwiazdorskim roaście prowadzonym przez Kevina Harta.

(Sezon 1) Grupa podcasterów postanawia zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia sprzed kilkudziesięciu lat w uroczym irlandzkim miasteczku skrywającym mroczne, przerażające tajemnice.

Największe gwiazdy komedii zbierają się na ceremonii wręczenia Kevinowi Hartowi nagrody im. Marka Twaina, aby oddać mu hołd – i solidnie go obśmiać.

(Sezon 1) Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć – podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

(Sezon 1) Po bolesnym rozstaniu młoda prawniczka, która zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół, próbuje się odnaleźć w pogmatwanym świecie współczesnego randkowania.


(Miniserial) Serial na podstawie wielokrotnie nagradzanego spektaklu w konwencji teatru jednego aktora, który był hitem festiwalu Edinburgh Fringe, opowiada o wypaczonej relacji komika Donny'ego Dunna (Richard Gadd) z jego prześladowczynią i o tym, jak ta relacja wpływa na niego, gdy musi stawić czoła głęboko skrywanej traumie.

2

Ashley Madison: Seks, kłamstwa i skandal

Ashley Madison: Sex, Lies & Scandal
52m

Wielka Brytania

(Sezon 1) Gdy Ashley Madison, portal randkowy dla osób chętnych do zdrady, został zaatakowany przez hakerów, na jaw wyszły intymne dane milionów użytkowników, niszcząc małżeństwa i rujnując życia. Ten trzyodcinkowy dokument wyprodukowany przez Minnow Films, którego reżyserem jest Toby Paton, to opowieść o tworzeniu serwisu w czasach boomu firm internetowych, o ludziach, którzy korzystali z tej strony, aby znaleźć to, czego brakowało im w ich związkach, i o ataku hakerskim, który doprowadził do upadku tego wszystkiego.

(Sezon 3) Penelope Featherington (Nicola Coughlan) w końcu przestała się durzyć w Colinie Bridgertonie (Luke Newton) po tym, jak usłyszała jego pogardliwe słowa na swój temat w ostatnim sezonie. Zdecydowała jednak, że czas wyjść za mąż, najlepiej za kogoś, kto zapewni jej wystarczającą niezależność, aby mogła nadal prowadzić podwójne życie jako Lady Whistledown z dala od matki i sióstr. Jednak nieśmiałe próby zaistnienia na rynku małżeńskim kończą się dla Penelope spektakularnym niepowodzeniem. Tymczasem Colin wraca z letnich podróży z nowym wyglądem i dużą dozą zuchwałości. Gdy uświadamia sobie, że Penelope – jedyna osoba, która zawsze go akceptowała takim, jaki jest – traktuje go chłodno, czuje się rozczarowany. Pragnąc odzyskać jej przyjaźń, proponuje Penelope, że pomoże jej pokonać nieśmiałość i znaleźć męża w tym sezonie. Kiedy jednak jego rady zaczynają przynosić zaskakująco dobre rezultaty, Colin musi się zastanowić, czy jego uczucia do Penelope są naprawdę tylko przyjacielskie. Sprawy komplikuje kłótnia Penelope z Eloise (Claudia Jessie), która znajduje nową przyjaciółkę w bardzo nieoczekiwanym miejscu. Poza tym Penelope coraz częściej pojawia się na salonach, co sprawia, że dużo trudniej jest jej utrzymać alter ego Lady Whistledown w tajemnicy.


Zwiastun serialu "Bridgertonowie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones