Netflix: Top 10 tygodnia – "Dahmer - Potwór" blisko rekordu

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+tygodnia+%E2%80%93+%22Dahmer+-+Potw%C3%B3r%22+blisko+rekordu-147963
Netflix: Top 10 tygodnia – "Dahmer - Potwór" blisko rekordu
źródło: materialy promocyjne
Ubiegłotygodniowy sukces serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" rozszerzył się również o kolejne siedem dni. Drugi tydzień na platformie Netflix to deklasacja pozostałych tytułów, ale również rekord streamingowego giganta. Prawie 300 milionów obejrzanych godzin to drugi najlepszy tygodniowy wynik anglojęzycznej produkcji, zaraz za czwartym sezonem "Stranger Things". Niesłabnąca popularność to znak, że w historycznym rankingu platformy oparta na faktach opowieść może zajść naprawdę wysoko. Tymczasem przedstawiamy dziesięć filmów i seriali, które na globalnym Netfliksie w ubiegłym tygodniu oglądały się najchętniej.

Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 26.09.-2.10.2022

Opowieść o życiu ojca Stewarta Longa, boksera, który po wyjściu z więzienia nawrócił się i przyjął święcenia kapłańskie. Jego historia od autodestrukcyjnego upadku do odkupienia zainspirowała niezliczoną rzeszę osób.


Głowa zamożnego rodu nagle umiera pozostawiając żonę i córkę z szokującą tajemnicą, która grozi zniszczeniem ich życia.


Podczas napadu na bank ginie jeden z pracowników placówki. Detektyw, który ściga przestępców zaczyna podejrzewać, że z napaścią połączony jest dyrektor banku.


Gerard Butler wciela się w męża, któremu w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje uprowadzona żona. Mężczyzna desperacko poszukuje ukochanej i musi walczyć o prawdę, zwłaszcza gdy staje się głównym podejrzanym. 


Na 10. miejscu zestawienia znajduje się "Minions & More Volume 1" – zbiór najpopularniejszych krótkometrażowych filmów z udziałem Minionków. Globalna widzownia w ramach jednego tytułu może obejrzeć m.in. krótkometrażowe "Training Wheels", "Puppy" i "Yellow Is the New Black".


Wkrótce po tragicznej śmierci najmłodszego brata w niewyjaśnionych okolicznościach w życie trzech starszych wkrada się chaos.


"Blues jazzmana" to pełna kłamstw i tajemnic porywająca opowieść o zakazanej miłości z muzyką bluesową w tle, rozgrywająca się na przestrzeni czterdziestu lat na głębokim Południu USA.


Życie Drei (Camila Mendes), będącej u szczytu popularności w szkole średniej jako alfa – gwiazda całego kampusu, legnie w gruzach w wyniku opublikowania sekstaśmy, o co podejrzewany jest Max (Austin Abrams), jej chłopak i król całej szkoły. Eleanor (Maya Hawke) jest nierozgarniętą przeniesioną uczennicą. Nagle dowiaduje się, że będzie chodzić do szkoły ze swoją dawną prześladowczynią Carissą (Ava Capri), która rozpowiadała o niej paskudne plotki na letnim obozie, gdy obie miały 13 lat, co bardzo ją irytuje. Po sekretnym spotkaniu Drea i Eleanor po kryjomu zawiązują sojusz, by zemścić się na swoich prześladowcach.


Oparty na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates film "Blondynka" przedstawia odważną nową wizję życia jednej z największych ikon Hollywood – Marilyn Monroe. Od niestabilnego dzieciństwa Normy Jeane przez jej drogę do sławy i skomplikowane romanse "Blondynka" zaciera granice faktów i fikcji, aby pokazać pogłębiający się rozłam między publiczną i prywatną tożsamością gwiazdy.


W czasie gwałtownej burzy zostaje porwana młoda dziewczyna. Jej matka (Jurnee Smollett) łączy siły z tajemniczą kobietą z sąsiedztwa (Allison Janney), aby doścignąć porywacza. Ta podróż nie tylko wystawi na próbę ich granice, ale także ujawni szokujące sekrety z ich przeszłości.Top 10 filmów Netfliksa na świecie: 26.09.-2.10.202210

Niezwykła prawniczka Woo

Isanghan byeonhosa Uyeongu
1h 11m
(Sezon 1) Znakomita prawniczka Woo Young-woo stawia czoła wyzwaniom na sali sądowej i poza nią jako nowicjuszka w uznanej kancelarii adwokackiej i kobieta w spektrum autyzmu.


(Sezon 1) Prowokacyjny mural ujawnia potajemne łóżkowe schadzki uczniów liceum Hartley. Jego autorka, Amerie, musi stawić czoła przykrym konsekwencjom swoich działań jako wyrzutek.


(Sezon 1) Trzy wiecznie spłukane siostry, które mają tylko siebie, wplątują się w spisek rozgrywany przez ludzi znacznie bogatszych i potężniejszych.


(Sezon 5) W sezonie 5. Terry Silver rozszerza imperium Cobra Kai, próbując zdominować swoim stylem walki całe miasto. Kreese jest za kratami, a Johnny Lawrence zamiast karate zajmuje się naprawą spowodowanych przez siebie szkód, więc Daniel LaRusso musi poprosić o pomoc dawnego znajomego.


(Sezon 1) Od skromnego dzieciństwa po szczyty sławy – oto rozgrywająca się na przestrzeni kilku dekad opowieść o życiu legendarnego meksykańskiego muzyka Vicente Fernándeza.


(Miniserial) Tajska młodzieżowa drużyna piłkarska i asystent trenera zostają uwięzieni w jaskini Tham Luang. Cały świat rusza na pomoc.


(Sezon 2) Nowy rok szkolny rozpoczyna się pod czujnym okiem byłej dyrektorki Alfei, Rosalindy. Nie ma śladu po Spalonych, pani Dowling "zniknęła", a Silva odsiaduje wyrok za zdradę, za to szkoła doczekała się nowej magii, nowych relacji i nowych twarzy. Gdy wróżki zaczynają znikać w nocy, Bloom i jej paczka odkrywają czyhające zagrożenie, które muszą powstrzymać, zanim zagrozi Innemu światowi.


(Sezon 5) Nie słabnie popularność nowej wersji niegdyś popularnego serialu, który zagościł w Polsce na koniec lat 80. W netfliksowej "Dynastii" członkowie rodziny Carringtonów walczą o władzę nad wspólną firmą.


(Sezon 1) Kiedy zbuntowana Elżbieta "Sissi" spotyka Franciszka, cesarza Austrii, odurzająca miłość młodej pary całkowicie zaburza strukturę władzy na wiedeńskim dworze. Po ślubie młodziutka cesarzowa ma przeciwko sobie nie tylko swoją teściową, suwerenną, żądną władzy Zofię, ale także brata Franciszka, Maksymiliana, który sam pragnie tronu (i Sissi). Gdy wojska wroga formują się na granicach imperium Habsburgów, mieszkańcy Wiednia powstają w proteście przeciwko cesarzowi. Elżbieta musi się dowiedzieć, komu może zaufać i jak wysoka jest cena za bycie prawdziwą cesarzową i nadzieją dla ludu.


(Miniserial) W latach 1978 - 1991 Jeffrey Dahmer dokonał siedemnastu odrażających morderstw. Serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" przedstawia szczegóły tych horrendalnych zbrodni oraz ich defaworyzowane społecznie ofiary i środowiska, z których pochodziły. To właśnie systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce mordować przez ponad dekadę w biały dzień.


Zwiastun serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones