Nie żyje Helen McCrory, ciotka Polly z "Peaky Blinders"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Helen+McCrory%2C+ciotka+Polly+z+%22Peaky+Blinders%22-142054
Nie żyje Helen McCrory, ciotka Polly z "Peaky Blinders"
źródło: Getty Images
autor: Dave M. Benett
Nie żyje Helen McCrory. Angielska aktorka była najbardziej znana z występów jako Narcissa Malfoy w cyklu filmów o Harrym Potterze oraz jako Polly Gray w serialu "Peaky Blinders". Miała 52 lata.

O śmierci McCrory poinformował jej mąż, Damian Lewis. Z pękniętym sercem muszę ogłosić, że po heroicznej walce z rakiem piękna i wspaniała kobieta, jaką była Helen McCrory, umarła w spokoju w domu, otoczona miłością przez przyjaciół i rodzinę, napisał aktor na Twitterze.

Helen McCrory - kim była?


McCrory urodziła się w 1968 roku w Paddington w Anglii. Studiowała aktorstwo w Drama Centre w Londynie. Karierę rozpoczęła na deskach teatru. Za swoje sceniczne występy zebrała szereg nagród i nominacji. Między latami 90. a drugą dekadą XXI wieku zagrała ponad 25 ról teatralnych.

W jej filmografii są m.in takie filmy jak "Casanova" (2005), "Hugo i jego wynalazek" (2011) i "Skyfall" (2012). McCrory dwukrotnie wcielała się w Cherie Blair, żonę premiera Tony'eg Blaira - w filmach "Królowa" (2006) i "Władcy świata" (2010). W obu przypadkach partnerował jej Michael Sheen jako Blair.

Grała też w serialach "Dom grozy" (2014-2016), "Bez lęku" (2017) oraz "MotherFatherSon" (2019).

Helen McCrory - najważniejsze role


Do sagi o Harrym Potterze McCrory miała dołączyć na etapie filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa", gdzie miała wcielić się w postać Bellatrix Lestrange. Ze względu na ciążę musiała jednak zrezygnować z roli, która trafiła ostatecznie do Heleny Bonham Carter. McCrory dołączyła jednak do obsady serii w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi", gdzie wcieliła się w siostrę Bellatrix i matkę Draco Malfoya, Narcissę Malfoy. Powtórzyła potem tę rolę w dwóch finałowych filmach cyklu.

W serialu "Peaky Blinders" zagrała z kolei Polly Gray. Ciotka Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy) jest matriarchinią rodu Shelby i skarbniczką gangu z Birmingham.
Udostępnij: