Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/OFICJALNIE%3A+%22Wied%C5%BAmin%22+powr%C3%B3ci+w+2.+sezonie-135474

OFICJALNIE: "Wiedźmin" powróci w 2. sezonie

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mw
  • Seriale
Wygląda na to, że jest dobrze. Choć na premierę pierwszego sezonu "Wiedźmina" wciąż ostrzymy sobie zęby, Netflix już dał zielone światło na realizację drugiej serii - częściowo potwierdzając wcześniejsze doniesienia, że twórcy mają już plany na kilka odsłon serialowego cyklu.

3 21


Jestem podekscytowana, mogąc poinformować, że na pewno będziemy kontynuować wiedźmińskie opowieści o Geralcie, Yennefer i Ciri - powiedziała showrunnerka serialu Lauren Schmidt Hissrich. To w dużej mierze wyjątkowa sytuacja - zwykle włodarze platformy czekają z podobnymi decyzjami, biorą pod uwagę reakcję widzów i wyniki oglądalności.

Od razu potwierdzono również powrót najważniejszych gwiazd produkcji w 2. sezonie. Przypomnijmy: w tytułowego bohatera wcieli się Henry Cavill; czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra; z kolei w roli Ciri ujrzymy Freyę Allan.

"Wiedźmin" to ekranizacja zbiorów opowiadań oraz powieści fantasy pióra Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowy bohater Geralt z Rivii jest zabójcą potworów, który próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym wściekłych bestii i okrutnych ludzi.

Jednym z producentów wykonawczych serialu jest Tomasz Bagiński, a konsultantem został Andrzej Sapkowski. Pierwszy sezon "Wiedźmina" składać się będzie z ośmiu odcinków. Jego premierę zapowiedziano na 20 grudnia 2019.

zobacz też: