PILNE! Tim Burton nie lubi plastikowych sutków Batmana

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PILNE+Tim+Burton+nie+lubi+plastikowych+sutk%C3%B3w+Batmana-146747
PILNE! Tim Burton nie lubi plastikowych sutków Batmana
Nareszcie! Po wielu latach niejasności i spekulacji Tim Burton zabrał głos w sprawie sutków w kostiumie Batmana z filmu Joela Schumachera "Batman i Robin". Nie podobały mu się. 

W niedawnej rozmowie z dziennikarzem magazynu Empire reżyser mówił: Wybrali dziwny kierunek. Jeśli się nad tym zastanowisz, to naprawdę zabawne. Kiedy zobaczyłem ten kostium, pomyślałem sobie: hej, hej, chwila, zaraz. Narzekacie na to, że moje filmy są zbyt mroczne? Zbyt dziwne i niepokojące? A potem umieszczacie tam sutki? Pieprzcie się. Naprawdę. Myślę, że to jeden z powodów, dla których nigdy nie wróciłem do tej serii. 

Teraz już wiecie. Możecie wrócić do swoich zajęć. 

George Clooney, Joel Schumacher i kostium Batmana z sutkamiWcielający się w Mrocznego Rycerza George Clooney też nie był fanem plastikowych sutków. W 2014 mówił: Kiedy pierwszy raz zakładałem kostium, nie myślałem o tym. Założyłem, że wszystkie kostiumy Batmana miały sutki. A potem mnie olśniło, że byłem pierwszy. Cóż, może mojemu Batmanowi było zawsze zimno. 

Obrońcą sutków okazał się natomiast reżyser filmu. W 2017 powiedział portalowi Vice: W czasie gdy kręciliśmy "Batman Forever" technologia modelowania gumy stała się bardziej zaawansowana. Chciałem, by Batman miał ten look greckiej rzeźby, a jednocześnie inspirowałem się bardzo realistycznymi rysunkami anatomicznymi. Daliśmy mu sutki. A gdy na nie spojrzałem, pomyślałem: cóż, są naprawdę cool.  

7 wspaniałych - najlepsze sceny akcji z filmów o Batmanie