Phoenix, Zellweger i Pitt wśród prezenterów tegorocznych Oscarów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Phoenix%2C+Zellweger+i+Pitt+w%C5%9Br%C3%B3d+prezenter%C3%B3w+tegorocznych+Oscar%C3%B3w-142002
Phoenix, Zellweger i Pitt wśród prezenterów tegorocznych Oscarów
źródło: Getty Images
autor: Albert L. Ortega
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nazwiska 15 gwiazd, które będą prezenterami w trakcie tegorocznej gali oscarowej.

Zgodnie z planem, aby  nasz show był jak film, zebraliśmy naprawdę znakomitą obsadę - chwalą się producenci Jesse Collins, Stacey Sher i Steven Soderbergh - Jest tu tak dużo mocy, że mogą być potrzebne okulary przeciwsłoneczne.

Na liście znaleźli się m.in. ubiegłoroczni zdobywcy Oscarów w kategoriach aktorskich: Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Brad Pitt i Laura Dern. Na scenie pojawi się także koreański reżyser Bong Joon-Ho, którego "Parasite" okazał się wielkim zwycięzcą ubiegłorocznej gali. Pozostałymi prezenterami będą: Angela Bassett, Halle Berry, Don Cheadle, Bryan Cranston, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Reese Witherspoon oraz Zendaya.

Tematem przewodnim wieczoru ma być hasło "Stories Matter". Organizatorzy proszą nominowanych, by zgodzili się na wywiady, w których opowiedzą osobiste historie o tym, co doprowadziło ich do tego momentu w życiu. Producenci oferują też szereg rad na temat mów dziękczynnych: zachęcają do osobistego tonu i proszą o nieczytanie list z kartki.

Tegoroczna gala oscarowa odbędzie się nie tylko w Los Angeles, ale również w Londynie i Paryżu. Tę decyzję podjęto po tym, jak wielu nominowanych wyraziło obawę, że mogą nie dotrzeć na ceremonię w Stanach Zjednoczonych.

Impreza odbędzie się 25 kwietnia.

Macie swoich faworytów? Weźcie udział w ankiecie oscarowej i głosujcie na filmy, które Waszym zdaniem powinny dostać Oscary. Pod koniec kwietnia sprawdzimy, czy Wasz gust pokrywa się z werdyktem członków Akademii. Ankietę znajdziecie TUTAJ.