Polecamy filmy, w których gwiazdy zagrały postacie LGBT

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Polecamy+filmy%2C+w+kt%C3%B3rych+gwiazdy+zagra%C5%82y+postacie+LGBT-137470
Polecamy filmy, w których gwiazdy zagrały postacie LGBT
Przed nami kolejny tydzień obostrzeń wprowadzonych w celu walki z pandemią koronawirusa. Tych wszystkich, którzy zmuszeni zostali do pozostania w domach, zachęcamy do spędzenia tego czasu w towarzystwie filmów. Dziś mamy dla Was kolejny zestaw tytułów, które możecie obejrzeć legalnie dzięki platformom streamingowym i usługom VOD. Więcej propozycji znajdziecie na stronie #ZOSTAŃWDOMU.


***


"Pieskie popołudnie" (Rakuten)


Z pozoru jest to kolejna opowieść o rabusiach, którzy zorganizowali skok na bank. Napad nie poszedł zgodnie z planem i teraz toczy się dramatyczna walka o życie. Jednak w głównej roli wystąpił tu Al Pacino w czasach swojej aktorskiej świetności. "Pieskie popołudnie" zmieniło się więc w niezwykłą opowieść o ludzkich dramatach i desperackich aktach odwagi w imię miłości i marzeń.

Kto zagrał postać LGBT? Al Pacino


"Monster" (Netflix)


Bohaterka filmu, Aileen Wuornos, żyła naprawdę. I rzeczywiście została przez media obwołana potworem. Seryjna morderczyni, prostytutka, lesbijka - etykietek przypięto jej wiele. W filmie Patty Jenkins możemy przyjrzeć się istocie ludzkiej, która kryła się za nimi. A niesamowita rola Charlize Theron, która mocno się na potrzeby tego filmu zmieniła, przyniosła jej zasłużonego Oscara.

Kto zagrał postać LGBT? Charlize Theron


"Moja miłość" (Player)


Film, który rozgrzeje Wasze serca. To historia o prawdziwej przyjaźni, która potrafił przetrwać najpoważniejsze kryzysy. Jest to również ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i odrobiny szczęścia. Sympatyczni bohaterowie i fajna obsada czynią z tej komedii filmowy ekwiwalent comfort food.

Kto zagrał postać LGBT? Paul Rudd


"Mulholland Drive" (vod.pl)


Oto dowód na to, że dla prawdziwego artysty nawet odrzucenie może być inspiracją do stworzenia arcydzieła. "Mulholland Drive" nie powstałby, gdyby telewizja nie odrzuciła pomysłu Davida Lyncha na serial telewizyjny. Kiedy tak się stało, reżyser przekuł pierwotny pomysł w szaloną wizję, podróż do wnętrza umysłu, gdzie normalne prawa logiki nie mają racji bytu. "Mulholland Drive" stanowi kwintesencję stylu Lyncha. Jak w soczewce skupiają się w nim wszystkie obsesje reżysera, jak również fanaberie.

Kto zagrał postać LGBT? Naomi Watts


"Gwiezdny pył" (Netflix)


Filmowa baśń, która otwiera przed widzami wrota do kolorowego świata magii i niesamowitych przygód. Ekranizacja cudownej książki Neila Gaimana dziś jest trochę zapomniana, będąc w cieniu "Władcy Pierścieni" i "Harry'ego Pottera". A szkoda, bo jest to naprawdę bardzo dobrze zrealizowane widowisko, które kryje w sobie sporo skarbów. Jednym z nich jest wątek Kapitana Szekspira (granego przez Roberta De Niro) i sympatycznej załogi jego statku.

Kto zagrał postać LGBT? Robert De Niro


"Godziny" (HBO GO)


Film Stephena Daldry'ego ociera się o arcydzieło. Z niezrównaną maestrią reżyser snuje głęboko humanistyczną opowieść o konsekwencjach życiowych wyborów. Pokazuje, co dzieje się, kiedy od tego, kim jesteśmy, ważniejsze jest to, kim wydaje nam się, że być powinniśmy. To obraz egzystencjalnego koszmaru zamknięcia się w skorupach konwenansów i skrywania prawdy o sobie, aż zostanie nam jedynie samotność lub szaleństwo. "Godziny" to również zapierający dech w piersiach występ trzech aktorek: Meryl Streep, Nicole Kidman, Julianne Moore. Trudno uwierzyć w moc ich kreacji. Przekroczyły to, co zwykli śmiertelnicy mogą ogarnąć sercem i rozumem. Za takie kreacje kochamy kino.

Kto zagrał postać LGBT? Meryl Streep