Prace nad 2. sezonem "Wiedźmina" ruszają po raz trzeci

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Prace+nad+2.+sezonem+%22Wied%C5%BAmina%22+ruszaj%C4%85+po+raz+trzeci-140588
Prace nad 2. sezonem "Wiedźmina" ruszają po raz trzeci
Prace nad drugiego sezonem "Wiedźmina" wznowione. Podczas gdy Henry Cavill leczy niegroźną kontuzję mięśnia, której nabawił się na planie, ekipa gra bez niego, aby nakręcić jak najwięcej materiału przed świąteczną przerwą. 


Zdjęcia do serialu powstają w brytyjskim Arborfield Studios. Przypomnijmy, że prace na planie były już wstrzymywane trzykrotnie. Ostatnio wykryto bowiem cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Wcześniej z kolei wstrzymano produkcję po tym, jak u aktora Kristofera Hivju wykryto COVID-19.

"Wiedźmin" to ekranizacja sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Tytułowy bohater (Henry Cavill), samotny zabójca potworów, usiłuje odnaleźć się w świecie, w którym ludzie bywają gorsi niż bestie, na które poluje. Przeznaczenie splata jego losy z potężną czarodziejką i skrywającą groźną tajemnicę młodą księżniczką. Razem muszą stawić czoła licznym zagrożeniom na pogrążającym się w chaosie Kontynencie.

"Wiedźmin" zadebiutował na Netfliksie w grudniu 2019 roku, błyskawicznie stając się jedną z najpopularniejszych produkcji streamingowego giganta. W drugim sezonie tytułowy bohater, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.