Tom Holland lub Timothée Chalamet nowym Willym Wonką?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Prequel+%22Charlie%27ego+i+fabryki+czekolady%22+w+2023+roku-140953
Tom Holland lub Timothée Chalamet nowym Willym Wonką?
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Warner Bros. ogłosił premierę filmu "Wonka". Produkcja będąca prequelem "Charlie'ego i fabryki czekolady" trafi do kin 17 marca 2023 roku. Jej fabuła opowie o losach legendarnego cukiernika przed założenia jego słodkiego imperium. 

W projekt, nad którym wstępne prace trwają już prawie cztery lata, zaangażowani są David Heyman, który będzie pełnił obowiązki producenta, a także Paul King ("Paddington"). Zdjęcia planowane są w Wielkiej Brytanii, jednak ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa raczej nie rozpoczną się szybko. 

Nie wiadomo także, kto wcieli się w główną rolę. Jeszcze w 2018 roku typowano Ryana Goslinga, Donalda Glovera lub Ezrę Millera. Teraz największe szanse mają podobno Tom Holland lub Timothée Chalamet.

Johnny Depp jako Willy Wonka w filmie "Charlie i fabryka czekolady".

Pierwsza adaptacja powieści Roalda Dahla, czyli "Willy Wonka i fabryka czekolady" z Gene'em Wilderem w roli tytułowej, została wydana przez Paramount w 1971 roku. W 2005 roku ponownie sięgnął po nią Tim Burton, który z głównej roli obsadził Johnny'ego Deppa. Nie wydaje się, aby miał on szansę pojawić się w przygotowywanej produkcji. Ze względu na oskarżenia o przemoc wobec byłej żony Depp był zmuszony zrezygnować z pracy nad trzecią częścią "Fantastycznych zwierząt". W roli Gellerta Grindelwalda zastąpi go Mads Mikkelsen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones